FIETSERS IN NOOD 1 I (j||) NIEUWS 18 Bij de redactie is een schrijven binnengekomen van een wielrijder in nood. Deze man is een W.F.- werknemer en heeft met zijn collega's verschil van mening over het volgende. Wanneer hij te 17.00 uur het bedrijf via de rijwiel stalling aan de Oostzijde van het bedrijf verlaat, begeeft hij zich in de file, welke zich naar de rich ting Schiedam, B. K. Laan, beweegt. Wanneer hij ter hoogte van de West Frankelandsedijk is geko men, begint hij, omdat hij in Vlaardingen woon achtig is en linksaf volgens zijn rijrichting de West Frankelandsedijk wil oprijden, enige tiental len meters van te voren vóór te sorteren, waarbij hij voor het achteropkomend verkeer tijdig en dui delijk van dat voornemen heeft doen blijken. Schrijver meent dat hij voldoet aan de wettelijke voorschriften. Collega's echter menen, dat dit niet het geval is. In art. 28, -3e lid van het Wegen-Verkeersregle ment staat: Bestuurders van motorrijtuigen moeten, be stuurders van overige voertuigen, ruiters en ge leiders van rij- en trekdieren en vee mogen, in geval zij voornemens zijn op een kruising of splitsing zich, met inachtneming van het in het eerste lid onder b. bepaalde, tevoren naar de linkerzijde van het voor het verkeer uit hun richting bestemde weggedeelte begeven, mits zij hun voornemen daartoe tijdig en op duidelijk zichtbare wijze hebben kenbaar gemaakt. Het eerste lid van art. 28 luidt: Bestuurders van voertuigen, ruiters en geleiders van rij- en trekdieren en vee, die van richting wensen te veranderen, zijn verplicht: aTijdig en op duidelijk zichtbare wijze het voornemen daartoe kenbaar te maken; b. de doorgang naast zich vrij te laten voor het tegemoetkomende verkeer en voor het ver keer, dat zich naast hen bevindt of zo dicht achter hen, dat door dit veranderen van rich ting gevaar voor botsing zou ontstaan. Wanneer het zou gaan om het al of niet voorsorte ren door wielrijders, dan heeft briefschrijver dus gelijk. Een wielrijder mag namelijk voorsorteren. Wanneer het er om gaat dat het voorsorteren, op die plaats en tijd, gezien de daar dan heersende verkeersdrukte, gevaarlijk is, dan hebben zijn kol lega's gelijk. Wil schrijver aan de voorschriften hebben voldaan, dan zal hij, gezien de grote stroom van voertuigen terplaatse, reeds bij het verlaten van de rijwiel stalling zich aan de linkerzijde van de file, welke zich volgens zijn rijrichting voortbeweegt, moeten begeven, om dan op het punt, waar hij de file nabij de West Frankelandsedijk wil verlaten, dit voor zichzelf en het overige verkeer, ongehinderd te kunnen doen. Het zal echter wel zó zijn, dat, wanneer men mid den tussen de verkeersstroom rijdt, men zich niet of zeer moeilijk uit deze stroom zal kunnen los maken, zonder de kans dat op een ongelukkig mo ment brokken worden gemaakt. Hoe onprettig ook, men kan beter meerijden naar de B. K. Laan en zich via de automatische verkeersregeling van het overige verkeer losmaken. Als de omstandigheden zulks toelaten en men aan al de eisen van artt. 27 - en 28 van het W.V.R. heeft voldaan en het achteropkomende verkeer snijdt de wielrijder bij het naar linksafslaan, dan is dit van diegene die snijdt, een ernstige ver- keersfout. Westfranfce- landsedijk uitgang W.F. Oost E -o fietser, die voorsorteert uit file om linksaf te slaan. iemand die haast heeft en nog gauw wil passeren, over de linker weghelft. file.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 20