VERENIGING W.F.-Harmonie concerteert voor patiënten en vakantiegangers NIEUWS 26 Inplaats van aan mij zelf te denken In haar laatste programmanummer voor de vakantiegangers in „Hei- debad" speelde de W.F.-Harmonie de koraal, waarin bovenstaande re gel voorkomt. Daarmede onder streepte het korps - onbewust - zijn optreden in het Sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk. Al stond in het officiële programma dat bij enkele paviljoens (volwas senen) een nummer zou worden gespeeld, het werden meer num mers bij vele paviljoens en ook de kinderen - zelfs de allerklein ste - kregen ruimschoots hun deel. En de Harmonie heeft daarbij niet aan zichzelf gedacht! Een groot gedeelte van het uitge strekte terrein werd van Noord naar Zuid, van Oost naar West, doorkruist. Af en toe in stralende zonneschijn, zodat het transpire ren werd. Wie er uiteindelijk meer tevreden waren, de patiënten en kurenden, de geneesheer-directeur, de direc trice, het verplegend personeel, of de leden van onze Harmonie, is moeilijk te zeggen. Uit vele gesprekken bleek n.l. dui delijk, met welk een plezier de le den onder leiding van dirigent L. Th. Jansen, hun taak hebben vervuld, terwijl de drumband, met aan het hoofd de tamboer-maitre, H. Meijer, eveneens onvermoei baar was. Die wij spraken, vonden het bijzonder prettig, dat zij jonge en oudere patiënten en kurenden, deze afleiding eens konden bezor gen. Bij elk paviljoen werd het korps met dankbaar applaus beloond. Als afgevaardigden van de aller kleinste toehoorders hebben twee patiëntjes, Gerard de Ruyter en Kees Klootwijk, spontaan onze di rigent de hand gedrukt. Ook na mens de ouderen was een harte lijke handdruk het loon. Een tijdschema is er echter om te worden nageleefd. Zo ook in dit geval. De geneesheer-directeur, Dr. Bergsma, dankte de Harmonie per soonlijk. „Al is het niet meer zo, dat pa tiënten als deze, in volkomen af zondering leven, toch is het pret tig als men op deze manier aflei ding brengt in hun bestaan. Ik dank u dan ook namens hen voor uw optreden hier. Dat gij ook uw da mes hebt meegebracht, geeft er nog meer fleur aan. Het is een prettige afsluiting van een 3-daags feest, dat wij nu juist achter de rug hebben. Dit is de eerste keer, dat u hier musiceerde. Ik hoop dat het niet bij deze ene keer blijft." Van de heer C. Keyzer vernamen wij nog, dat ook de directrice - zuster Van Halm - inmiddels in een kort gesprek met hem woorden van dank had geuit. o In sneltreinvaart memoreren wij de volgende punten van het pro gramma. Koffiedrinken in Elspeet (in het „Edelhert"). Theedrinken in „Heidebad". Rondwandeling op het kampeerterrein. Bezoek en wandeling in „Berg en Bos" te Apeldoorn. Hier trok o.a. veel be langstelling de nabootsing (op 1/6 van de ware grootte) van Prinsjesdag. De gehele stoet rond om het gebeuren op de 3e dinsdag in september is daar uitgebeeld in clusief de gouden koets en (eveneens op 1/6 van de ware grootte) een nabootsing van onze nieuwe Harmonie-dirigent. In deze stoet heeft hij nl. als tweede kapelmeester vandeK.M.K. gefungeerd. Wij vinden hem ech ter indrukwekkender op 6/6 van de ware grootte o Inmiddels was de Ere-Voorzitter van het korps, Ir. B. Wilton in „Berg en Bos" gearriveerd om na de maaltijd het concert in „Heide bad" mee te maken. Aan het prettige diner in de res taurants van „Berg en Bos" kon worden vastgesteld dat artisten - hoe afwijkend soms van gewone stervelingen - toch prijs stellen op smakelijk eten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 28