Afdeling O. A. 27 NIEUWS Om 7 uur vertrokken de drie bus sen voor de tweede maal naar ,,Heidebad". In Apeldoorn had de V.V.V. intussen gezorgd voor een gratis verfrissing in de vorm van een uitzonderlijke regenbui, die de bussen heeft vergezeld tot in het kampeercentrum. Het was een bui ter grootte van een wolkbreuk. De straatweg naar Zwolle leek hier en daar op een rivier, met als gevolg, dat men fietsers en bromfietsers, die gepas seerd werden, allerlei „vreemde" woorden „zag" mompelen. Het derde en laatste waterballet van de colonne veroorzaakte volgens som migen noodtoestanden bij de fiet sers en wederom „Veluwse" uit drukkingen. Wij hadden diep me delijden met hen (op 1/6 van de ware grootte). Vijf minuten later dan het programma aangaf, arri veerden de drie watervogels (er werd nl. nog gezongen ook) in „Heidebad". Het concert. De grote bui had helaas ook de ganse familie Bui meegebracht, in clusief de naaste buren. Het werd daar „Heidebad" op z'n best: veel meer bad, dan heide. Het concert plan dreigde in duigen te vallen. In chronologische volgorde ver liep een en ander als volgt: 7.35 aankomst in „Heidebad" ver gezeld van bui (en familie). 7.40 donkere gezichten bij de „staf". 7.45 zwarte gezichten (Neder landers hebben nl. geen last van rassen-discriminatie). 7.50 gezichten op z'n zwartst. 8.00 enkele opklaringen in lucht en op gelaten. 8.05 plannenmakers treden aan (met en zonder hoop). 8.10 enkele nagekomen familiele den van Grote Bui lopen snel de ouwe achterna, pre cies over „Heidebad". 8.15 wederom twee soorten opkla ring. 8.20 pak 'm beet! Er zal gemu siceerd worden. Plaats: ach tereinde van het zwembad. 8.25 regenmakers nemen voor goed afscheid. 8.30 opening van het concert met een klinkende „Mars Holy- wood". En dan blijft de W.F.-Harmonie tot 10.20 uur in touw om bijna het volledige programma af te werken, waarbij slechts een enkele keer een uit de bomen vallende druppel in een of ander instrument plaats vatte. Dit deed echter aan het ge heel geen noemenswaardige schade. De vakantiegangers waren dan ook gul met hun applaus. Vooral het laatste nummer - De Taptoe - deed het prima. In deze romantische sfeer klonk de koraalmuziek aan grijpend. Tot slot het „Wilhelmus" en aan de verwachting - als laatste zin ver meld op het officiële programma - was inderdaad voldaan: 6 augustus was een prettige dag. o De tocht huiswaarts (vertrek pl.m. 11 uur) was, zoals altijd bij deze en dergelijke uitstapjes: in het be gin schuchtere pogingen van en kelen om gezamenlijk te komen tot een lied, dat de vermoeidheid moet verdrijven. Langzaam aan gaan echter allen - behalve de altijd wakkere chauffeur - over op stille bezigheden, ook wel mijmeren ge noemd. Tenslotte ontaardt dit dan weer in knikkebollen met of zon der geluiden. Zondagmorgen pl.m. 2 uur: er mag worden verondersteld, dat alle deelnemers(sters) het nu welletjes vinden en de wolletjes hebben op gezocht. o Dat een goede organisatie bij deze en soortgelijke uitstapjes een grote rol speelt is bekend. En deze was af, zelfs toen de regen spelbreker dreigde te worden. Dan komt het inprovisatietalent naar voren. Het door de organisator vooraf bezoeken van de plaatsen waar gepauzeerd, gemusiceerd en gedineerd zou worden, bleek ook hier weer nut tig te werken: nergens onnodig op onthoud of onaangename onvoor ziene omstandigheden. Na een periode van rust gaan wij volgende maand weer van start met ons winterprogramma, zoals het hierna, voor zover het in I960 valt, is vermeld. Eerst willen wij echter iets zeg gen over ons ledental. Mochten wij door een gestadige groei in 1957 een record van ruim 1700 leden bereiken, thans moeten wij helaas vaststellen dat dit aantal weer te ruggelopen is tot pl.m. 1100. Over de oorzaak van deze achter uitgang in leden - waarover prac- tisch alle verenigingen te klagen hebben - kan natuurlijk veel ge zegd en geschreven worden. T.V. is in deze natuurlijk een grote factor. Niet de schuld is o.i. echter het geboden programma, waarbij voor elk wat wils is, terwijl ook de con tributie van 1,per maand - met recht van toegang voor twee personen tot alle avonden - geen bezwaar kan zijn. Willen wij echter onze 6 avonden per maand kunnen handhaven, ook op hetzelfde peil, dan moet het le dental weer een stijgende lijn gaan vertonen, waarbij wij in het bijzon der denken aan de werknemers woonachtig in Rotterdam-Z.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 29