NIEUWS 2 Wat moet dal nou, fotograaf In de machinekamer in de loop der jaren heel wat veranderd in het sleepbootwerk. Kijk maar eens naar die mach tige knaap naast ons. Het is een mooi vak, maar het is altijd op letten. Je moet er werkelijk ge voel voor hebben. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Wind en tij kunnen altijd spelbrekers zijn, vooral bij het manoeuvre ren met de grote schepen van tegenwoordig. Dadelijk gaan wij de bok Ti tan", die daar tussen die twee schepen ligt, verhalen naar de „Evi Livanos", aan de overkant en dan straks weer terugbren gen. Slepen van bokken is ook weer een apart karwei en vooral als er zo weinig ruimte is, zoals nu. De bok ligt tussen twee achterstevens in. Roer en schroe ven zijn dè kwetsbare plaatsen van een schip." Zo heeft kapitein Kroon nog op vele andere manieren uitleg gege ven en getracht schrijver dezes enige praktische kennis bij te bren gen van het sleepbootwerk in en om de W.F.-havens en dokken, maar hij had het misschien even goed kunnen nalaten. Door zijn in structies kwam tenslotte onherroe pelijk een eind aan de illusie van uw weetgierige W.F.-nieuwsjager om zich - als het onverhoopt no dig zou zijn - te melden voor onze sleepbootdienst. In examencijfer uitgedrukt zou zijn opgedane ken nis beloond zijn geworden met een dikke 4. En waarom? De schuld ligt niet bij de steeds bereidwillige kapitein, die niet moe werd vragen te beantwoorden, zelfs zonder er om te lachen o Vóór dat opdracht no. 3 werd uit gevoerd - het verhalen en indok- ken van de „Esso Nederland" (27000 ton) - is er even gelegen heid geweest voor een praatje. Het blijkt dat deze kapitein het water al van zijn jeugd af goed kent. Zijn vader was binnenschipper en zoonlief zat in de vakanties altijd aan boord. Ook de machinist kent

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 4