NIEUWS hangen, totdat het sein „losmaken" klonk. Op de terugreis naar de werf kon de groeiende bui onder de wind het zonnige humeur van kapitein Hoogerdijk niet veranderen. Waar om ook? „Morgen, zaterdag ga ik er eens op een andere manier tus senuit. Ik begin dan aan 14 dagen vakantie en van het weer trek ik mij niets aan." Zo ziet de kapitein de „weerkwes- tie" en laat het in korte, maar dui delijke zinnen horen. Dat inmid dels aan zijn scherpe blikken niets ontsnapt - al gaat hij dan ook met vakantie - bewees wel zijn korte, droge opmerking: „dat zit daar wel goed!" Hij wees bij die korte uit spraak - op een blijkbaar verliefd paartje (met t zetter), lui liggende langs de waterkant van het mooie W. F.-sportpark te Schiedam In de W.F.-haven aangekomen greep kapitein Hoogerdijk de tele foon: „Hallo, walkapitein. 'Hier de „Wiltons". Over! en gaat met vakantie. Hiermede zijn wij aan het einde van een verslag over een onderdeel van het bedrijf, dat velen onzer niet of nauwelijks kennen. Dat men - leek zijnde - door het een keer meemaken van sleepbootver richtingen slechts een algemene in druk kan opdoen, zal ieder duide lijk zijn. Wat wel het meest op valt - en het werd hierboven reeds geschreven - is de haast „geruis loze" samenwerking tussen de be manningen en bemanningsleden onderling. Onnodige drukte is er niet bij, ter wijl men weet, dat ongelukken en fouten bij deze arbeid schadepos ten van belang kunnen veroorza ken. Vakmanschap, rust, vertrou wen en besluitvaardigheid op het juiste en soms kritieke moment zijn echter - naar wij vaststellen - de onmisbare eigenschappen voor deze tak van dienst en je moet er gevoel voor hebben. ..Zie zo. Dat zit er op" zegt kapitein Hoogerdijk Eén fan de buren

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 7