Onze vakantiegenoegens EXCURSIES in september en oktober 23 NIEUWS Naar aanleiding van een redactie- vraag over het inzenden van va kantieartikelen volgt hier het eer ste. Kort na twee, die zaterdagmid dag van het begin van m'n va kantie I960, startten m'n ega en ik op m'n brom en togen van Rotterdam op weg naar Amster dam. 't Was zulk prachtig weer, dat de lederen jas al gauw een broei kas gelijk werd, maar ja, dan weet je ten minste dat je vakan tie zonnig begint. We vonden het allebei een goed teken Onze weg vonden we via Hille- gersberg, Bleiswijk, Hazerswou- de, Alphen aan de Rijn en Uit hoorn naar de Amstel, welke rivier, kronkelend als een hupse slang, naar Amsterdam sliert. M'n ega is van geboorte Am sterdamse, dus op haar „verzoek" deden we de Amstel Ik weet niet of er W.F.-ers zijn, die ook eens per brom of motor onze weg naar Amsterdam wil len nemen best, maar neem dan een andere weg vanaf Uit hoorn Een onmogelijke kronkel, die Amstel! 't Veroorzaakte bij mij ook een kronkel, waar ik nu nog niet van af ben Natuurlijk hebben we toch een prachtrit gehad. Op de velden werd het koren gemaaid en overal was alles even fris en fijn. Vóór zessen waren we in Mo- kum en al direct ondervonden we een gunstig verschil met onze stad. 't Is bijna alles asphalt waar je op rijdt. Heerlijk hoor! De zondag hebben we in Am sterdam verwandeld en maan dagmorgen, toen de zon verstek liet gaan, bromden we getweeë- lijk via 't prachtige Gooi naar het door ons besproken zomer huisje in Bilthoven. De regen had ons dapper gezel schap gehouden (alhoewel ik niet begrijp wat die nou in óns gezelschap ziet) en via een heerlij ke vij f kwart jes-pannekoek in de „Lage Vuursche" be reikten we, koud en klam, of klam en koud, ons zomerhuisje, dat onder een boom te schuilen stond Ook in het huisje was het koud en klam en de gelukkig gevulde en gauwbrandende petroleum kachel bracht onze verkleumde lichamen de zozeer verlangde warmte. De maandagavond brachten we, al lezend, bij dezelfde hevigfik- kende olie-kachel door en we lieten de regen maar buiten. Dinsdag hebben we, dank zij veel hete koffie, koek, sigaretten, olie noten en petroleumkacheltje, weer echt gezellig doorgeworsteld. Woensdagmiddag, toen 't na veel water even droog werd, gauw samen er op uit. Na een prachtige, genotvolle rit via Den Dolder, Soest en het Ko ninklijk Paleis naar Hilversum. De zon had er intussen alweer genoeg van gekregen en m'n vrouw pakte de bus terug 's Avonds in Bilthoven's bios coop een echte schiet-cowboy- schiet-film ondergaan en don derdag bracht de trein de ega terug naar Rotterdam, waar 't zonnetje haar vriendelijk tegen lachte. Mede dank zij enkele gezellige buien, heb ik gedurende de reis naar Rotterdam niet op een droog je gezeten, wat toch ook wel wat waard is. Bij mijn thuiskomst had m'n vrouw behalve koffie gezet te heb ben ook de wasmachine al in wer king gesteld en ook had zij tegelijk de haard aangemaakt Nou en toen kwam, na een heerlijk heet bad, al gauw de echte vakantiestemming. Tot het volgend jaar hoor! F. MINK Woensdag 14 - 9 -1960 Firma Laur. Knudsen Electrical Manufacturing Co. Ltd. te Kopen hagen, Denemarken (20 personen). Donderdag 15 - 9 - I960 Groepje Turkse studenten in de Economie (11 personen). Zaterdag 17 - 9 - I960 Leden van de Volksbond tegen Drankmisbruik (130 personen). Dinsdag 20 - 9 - I960 Gemeente Nuenen, Gerwen en Nederwetten (N.-Brabant). Burgemeester en wethouders en Secretarie-personeel (16 personen). Donderdag 22 - 9 - I960 N.V. Gerofabriek te Zeist (20 leerlingen en 2 leraren). Maandag 26 - 9 - I960 Eerste-jaars-studenten van het gezelschap Leeghwater (120 per sonen). Dinsdag 27 - 9 - I960 Woensdag 28 - 9 - I960 Donderdag 29 - 9 - I960 (3 gr°ePen Van 30 Personen)' Dinsdag 4 - 10 - I960 Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. (40 personen). Noord-Zuidhollandse Vervoer Mij. N.V.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 25