De derde en de vierde al in de machinefabriek De ballpoint „deed het niet" NIEUWS 18 De groep Bankwerkers Reparatie Machinefabriek (baas A. Matena) heeft 200 dagen veilig gewerkt. In de bijeenkomst van deze groep (plm. 100 man) hield onze directeur Ir. B. Wilton naar aanleiding van dit feit op 24 oktober I960 een korte toespraak, waarin hij in het bijzonder de nadruk legde op het begrip samenwerken in veiligheids taken. Omdat men bij werkelijk veilig werken ook aan zijn medewerknemers denkt, is het tevens een aansporing om het begrip samenwerking te stimuleren. Daarna spraken de heer J. Noordewier en de heer L. Brus selman nog enige opwekkende woorden. Alle werknemers in de groep ontvingen de vier-kleuren-veiligheidsballpoint. Het leidinggevend per soneel werd verrast met het diploma. Ir. B. Wilton aan het woord De heer L. Brusselman zegt het Na het uitreiken van de bekende ball point heeft een onzer werknemers het geschenk veilig" opgeborgen om het 'savonds mee naar huis te nemen. Thuis was er blijkbaar al iets bekend, want de eerste vraag was of Pa het cadeau had meegebracht. Trots haalde Vader het doosje met in houd voorzichtig te voorschijn, depo neerde het op tafel en trok zich be scheiden terug in de keuken. Weldra ontstond tussen huiskamer en keuken het volgende vrij luide gesprek. Moe: Is dit roestvrij staal? Pa: fa zeker. Denk je soms dat ze bij W.F. rommel weggeven? Moe: (enige ogenblikken later): Hoe hard ik ook op die knop druk, er komt echt geen punt tevoor schijn. Pa: Die karteltjes naar beneden druk ken, dan gaat het. Moe: weer even later): Het gaat echt niet. Pa: Dan doe je het niet goed. Ik kom direct bij jullie. Toen Pa dan met de houding van ,,dat zal ik eventjes opknappen" de kamer binnenkwam en Moe bezig zag met het instrumentbegreep hij de zaak en brulde van hel lachen. En Moe maar beteuterd kijken. Eindelijk verklaarde Pa, dat er geen ballpoint in het doosje had gezeten, maar een grote, mooi ge polijste spijker. De lezers zullen het wel begrijpen: Een collega met gevoel voor humor en een gedupeerde met nog meer gevoel voor humor, maar velen hebben even gul ge lachen, wat zo heel erg nodig kan zijn in deze tijd. Natuurlijk kwam de echte ballpoint spoedig terecht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 22