LET OP!!! veiligheid „Veiligheid door de eeuwen" Bij de verschillende bedrijfsuitgangen zullen bussen worden geplaatst, waarin gij uw tip, geadresseerd aan de veiligheidsdienst, kunt deponeren. Uw Victor wil zijn gesprekken met uw veilig heidsprediker voortzetten en natuurlijk niet anders dan over „punt één veiligheid". Het volgende werd mij verteld: Ergens in een afdeling van uw grote bedrijf was een bijeenkomst van een der veiligheids commissies. Als onderwerp stond op het pro gramma, „Uitvoerige ongevallenbespreking". Dit onderwerp was gekozen, omdat er nog zo veel medewerkers zijn, die in de veronderstel ling zijn, dat niet door hen de ongevallen worden veroorzaakt, maar „die andere doet het". U kent dat gezegde wel. Nu zijn uw veiligheidspredikers ook niet van gisteren. Zij hebben een aantal oorzaken vast gesteld, waardoor ongevallen kunnen ont staan. In deze vergadering werden 23 onge vallen behandeld, waarbij de leden zelf uit maakten onder welke oorzaak deze ongevallen ondergebracht dienden te worden. Hieronder ziet u de oorzaken met de vastgestelde con clusies. Onvoldoende instructie 0 Onvoldoende voorbereiding 0 Onvoldoende beveiliging 0 Slecht materiaal 0 Slecht gereedschap 1 Onvoldoende verlichting 0 Onveilige werkwijze 19 Onveilige constructie 0 Slecht onderhoud 0 Slechte discipline 2 Slechte werkomstandigheden 1 Zo werden deze 23 ongevallen ondergebracht, naar het eensluidende oordeel van de deel nemers van deze afdeling. Het leeuwenaan deel valt onder onveilige werkwijze. Die kun nen dus in hoofdzaak voorkomen worden door de werkers zelf is de conclusie van uw, VICTOR JANUARI Indien u voor 11 december 1960 een goede tip geeft, die de kan bevorderen, ontvangt u de prachtig uitge voerde veiligheidskalender: zie bovenstaande foto. Iedere medewerker van W.F. kan hieraan deelnemen. Haast u want het aantal kalenders is beperkt. Duidelijk uw naam, adres en fabrieksnummer vermelden. NIEUWS 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 24