PLEZIER NA HET WERK (3) 21 NIEUWS Onze werknemer, de heer J. van der Hoeven is timmerman (scheeps- beschieter) van zijn vak, maar be hoort tevens tot de groep mensen, die na het werk beslist iets anders willen doen. In dit geval zou men haast kunnen spreken van iets an ders moeten doen, want het is véél meer dan enkel wat vrijetijdsbeste ding of liefhebberij. Deze man is nl. organist (harmo nium) en heeft tien jaar lang tijdens kerkdiensten in het Gemeente Zie kenhuis het orgel bespeeld. Daarna nu al vijf jaar lang laat hij 's zondags om de veertien dagen, de chronisch zieken in het „Zonnehuis" te Schiedam van zijn talenten genieten. Zusters en even tuele belangstellenden helpen hem door als zangkoor te fungeren, ter wijl hij hen op het orgel begeleidt. Ook in bijzondere gevallen bij voorbeeld met Kerstdiensten is hij daar in actie. Hier is dus lief hebberij voor een bepaalde vorm van vrijetijdsbesteding in feite uit gegroeid tot iets wat op nog hoger plan ligt. „Dit werk is echt een stuk van mijn leven. Ik zou het bijna als een plicht willen aanduiden om deze gehandicapte mensen met behulp van eenvoudige middelen iets te brengen, waar ze naar ik hoop iets aan hebben in hun droevig lot. Hoe ik er toe ben gekomen? Na mijn 17e jaar heb ik 3 jaar harmo- niumlessen gehad en door zelfstudie er zoveel mogelijk bijgeleerd. Thuis bespeel ik praktisch elke avond mijn orgel. Mijn zoon wil verder in de muziek en studeert aan het Conser vatorium te Rotterdam kerkorgel en piano. Ik zeg dit, omdat ik zelf zo veel van muziek houd en het dus fijn vind. Ik bezoek veel concerten in de omgeving, vooral kerkorgel concerten en als het even kan ook de uitvoeringen van Philharmoni- Na het werk Schotten beschieten" sche ensembles. De N.C.R.V. heeft in haar programma: onder de hoog- tezon, éénmaal iets uitgezonden, dat in het „Zonnehuis" is opgenomen. Ik heb daar toen met de zusters een muziek-zanguitvoering gegeven. Wij hadden dit programma zelf in gestudeerd. Op die manier ook nog aan andere zieken via de radio iets te kunnen brengen geeft een prettig gevoel en werkt stimule rend." Dit is het korte verhaal van één onzer, die zijn hobby een stuk van zijn leven noemt. Hij is pas geluk kig als hij in zijn vrije tijd zijn ga ven in dienst stelt voor zijn zieke medemensen. En daarom wensen wij deze organist nog vele jaren succes met zijn hoogstaande lief hebberij

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 25