Ze hebben gelijk BedrijfsschooU NIEUWS (^)NIEUWS 26 Onze werf te Rotterdam heeft klachten! Niet van dat gewone soort, dat men dagelijks overal kan op vangen; neen, echte klachten! „Er wordt in het W.F.-Nieuws maar geschreven over de Schiedamse werf, maar over Rotterdam lees je niets. Bestaan wij soms niet?" Zie zo, daar kun je het als redac tie wel meedoen, wantze hebben gelijk. Althans, ze hebben een beetje gelijk. Wel werd er in het verleden enkele keren iets over de Smeed pers te Rotterdam gepubliceerd. Wel stond er op de voorpagina al eens een prachtige foto van dit machtige instrument, wel staan Rotterdamse jubi larissen broederlijk naast Schiedamse en worden Rotterdamse oud-werknemers in één adem genoemd met de overige, maar gelijk hebben ze, altbans een beetje. De redactie - vergevensgezind als altijd - heeft beterschap beloofd. Dit betekent niet dat er nu maandelijks een artikel over Rotterdamse werfaangelegenheden in het W.F.-Nieuws zal ver schijnen, of.... ze moeten daar zélf een lekker artikeltje schrijven en doorzenden. Dat zou dè op lossing kunnen zijn. Valt het te zwaar om deze „plicht" te vervullen, geef dan alstublieft een tip. Dan zou het best wel eens kunnen gebeuren, dat er door de redactie iets draaglijks uit wordt gepro duceerd. Maar alstublieft geen 10 artikelen en/of tips per maand. Dit zou gelijk staan met poging tot moord op de redactie. o Wij willen het dus gaarne erkennen, dat wij ons enigszins schuldig voelen aan veronachtzaming van honderden nijvere werknemers, die ver van ons hun plicht vervullen. Daarom nam één der redactie leden kort geleden het kloeke besluit de werf te Rotterdam met eigen ogen te gaan bekijken. En nu het vreemde: niemand stond daar met een bijl of ander wapen gereed. Wel bleek uit enkele, keurig gestelde woordspelingen van een enkeling, dat er nog wel „iets zat", maar werkelijk boos of onheb belijk was daar niemand. Integendeel, men be schouwde deze visite als een eerlijke poging tot - wat in de politiek heet - herstel van de normale betrekkingen. Uit de gesprekken bleek, dat men zich als „vergeten groep" beschouwde. Ook beloofde één van onze Rotterdamse vrienden zelf een artikel te wrochten om de - volgens hem eindeloze - rij te openen. Dit goede voorbeeld, Rotterdammers, is bemoedigend (als het te wrochten stuk althans komt) en blijft in de harten van alle redactieleden voortleven als: Het Toekomstige Goede Voorbeeld! Pakt een potlood, ballpoint, kroontjespen, teken pen of ouwe spijker en werpt uw bijdrage met één dezer instrumenten op een stuk papier. Stuurt het naar de redactietafel en wacht af of het geplaatst kan worden. Tot schrijfs, broeders in de verte. In het vorige W.F.-Nieuws heeft u uitgebreid over onze St. Nicolaas-viering kunnen lezen. Wat lijkt het alweer lang geleden. Maar in de laatste maand van het oudejaar waren er nog enkele activiteiten die het vermelden toch wel waard zijn. In de eerste plaats heeft de traditionele Ouderavond plaats gevonden. De school was al in Kerstsfeer ge bracht toen op een avond bijna alle ouders van hun belangstelling blijk gaven en graag de vorde ringen van hun zoon wilden bespreken en bekijken. Dit contact tussen ouders en leraren is nuttig, ja zelfs noodzakelijk, om te komen tot verwerkelij king van het gezamenlijk doel: het opvoeden van de jongen tot een nuttig lid van de maatschappij. Tot laat in de avond bleven de ouders in de Be- drijfsschool-kantine bijeen. De Schiedamse Sportcommissie had voor de school gaande jeugd een Tafeltennistoernooi uitgeschre ven in de Kerstvakantie. De W.F.-jongens schreven ook in en tafeltennis ten prima! Nico de Bie en Ger Robbemond behaalden de 1ste en de 3de prijs, terwijl Kees Lucas een goede vierde werd. Dat onze jeugd naast de sport nog meer in haar mars heeft, werd wel op oudejaarsdag bewezen. In een bijeenkomst in de kantine hield de heer Van der Jagt een toespraak en hij bracht de hoogte punten van I960 nog eens naar voren. Als laatste punt deelde hij mede, dat voor het op 7 december gehouden Sleutel-examen voor algemene ontwik keling 40 candidaten waren geslaagd. Deze uitslag werd met een vreugdegehuil begroet. Dat ook de liefde voor het leren bij de jongens door de maag gaat, werd bewezen toen de door enkele leraren ge bakken oliebollen op tafel kwamen. Deze gezellige bijeenkomst sloot een voor de Bedrijfsschool gunstig jaar af. Laten we de schou ders er onder zetten om het zo te houden!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 28