ONS WERK IN 1960 Orgaan van en voor bet personeel Wi Ito n -Fij en oord Schiedam 1 con M (jj|)NIEUWS 1. Reparatie Voor de afdeling Reparatie is I960 een jaar van bedrijvigheid geweest. Het is niet mogelijk alle belangrijke reparatie-karweien te noemen en wij zullen dus de meest opvallende de revue laten pas seren. Op een ongebruikelijke wijze werd in dok 6 het Britse motorschip „Shaftesbury" gerepareerd. Het grootste deel van de te vernieuwen motorfundatie en de dubbele bodem onder de machinekamer werden uit drie van te voren in de werkplaats in elkaar gelaste secties achterin genoemd dok tot een grote ponton samengesteld. Nadat op een donkere mor gen, nog in 1959, in het gedeeltelijk gevulde dok het vreemde „vaartuig" onder het schip dóór op zijn plaats was gebracht, werd het schip verder op normale wijze gecompleteerd. De in de machine fabriek geheel gerevideerde Doxford-motor werd weer gemonteerd en na een bevredigende proef tocht in februari, verliet de „Shaftesbury" de werf. De „Soestdyk", omgebouwd van stoomschip tot motorschip, voorzien van extra koelcellen en na het ondergaan van nog andere wijzigingen, maakte haar technische proeftocht op een bijzonder storm achtige dag. De natuur wilde blijkbaar nog eens onderstrepen, dat de verbouwing velen onzer grijze haren heeft bezorgd. Zij werd gevolgd door haar zusterschip „Schiedyk", dat als bijzonder rustige patiënte eenzelfde operatie onderging. Grote aanvaringsschaden spreken tot de buitenstaan der het meest. Zij maken op hem dezelfde indruk als een auto met inelkaar gereden spatborden en motor kap; het andere slachtoffer van de aanrijding, waar aan uiterlijk aanmerkelijk minder is te zien, maar waarvan motor, versnellingsbak, stuurinrichting enz. schade hebben opgelopen, ontgaat zijn belangstelling. Van de eerste categorie, opvallend door grote be drijvigheid, zagen wij gedurende I960 weer vele voorbeelden aan onze werf. Hiervan noemen wij: de „Gorm", de „Dagmar Salén", de „Kookaburra", de „Henning Maersk" en de „Alvenus". Tot de tweede groep, waarvan de slachtoffers, nadat hun ingewanden in kleine en grote stukken naar de machinefabriek werden vervoerd, wekenlang troos teloos lagen te wachten op de bok „Titan" met de eerste gerevideerde onderdelen, behoorden de „Pioneer Merchant", de „Peter Maersk", de „Oriënt", de „Nordvard", de „Kosmos V", de „Captain Theo", de „Capetan Carras" en de „Troma".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 3