3 u» nieuws 2a. Overzicht onderhanden, resp. in bestelling zijnd werk. 1 tankschip 48000 ton d.w. voor de Société Fran- ^aise de Transports Pétroliers. W.F./Pametrada-turbine van 20.000 A.P.K. 1 vrachtschip 11.000 ton d.w. voor Phs. van Omme ren N.V. W.F./M.A.N.-motor van 7800 A.P.K. 1 tankschip 48.000 ton d.w. voor Phs. van Omme ren N.V. W.F./Pametrada-turbine van 16000 A.P.K. 1 tankschip 32.500 ton d.w. voor Shell Tankers N.V. W.F./Pametrada-turbine van 11.000 A.P.K. 1 tankschip 32.000 ton d.w. voor de Nederlandsche Pacific Tankvaart Maatschappij N.V. W.F./Pametrada-turbine van 14.500 A.P.K. 1 vrachtschip van 10.000 ton d.w. voor de Holland- Amerika Lijn N.V. W.F./M.A.N.-motor van 10.400 A.P.K. 1 W.F./M.A.N.-motor van 7760 A.P.K. en 3 diesel- aggregaten W.F./M.A.N. voor Werf de Noord N.V. 2 W.F./Foster Wheeler waterpijpketels voor de Am- sterdamsche Droogdok Mij. N.V. In totaal waren dus op 31 december I960 in aan bouw of in opdracht 6 koopvaardijschepen, waar van 4 tankschepen en 2 vrachtschepen met een to taal draagvermogen van 181.500 ton d.w. De voort- stuwings- en ketelinstallaties voor deze schepen worden alle in onze werkplaatsen vervaardigd. 3. Werktuigbouw In het afgelopen jaar kwam de motor voor het m.s. „Katendrecht" gereed en draaide proef met goed resultaat. Ook de eerste vier van een serie hulpmotoren type 30/45 verlieten de kleine proef- stand, na volledige beproeving. Op de turbine-proefstand vond de beproeving plaats van de hoofdturbines voor het s.s. „Caltex Naples" en het s.s. „Videna". De aflevering van de 40L70 kanonnen bleef regel matig doorgaan. Hieronder bevond zich ook het 100e exemplaar. De laatste 5 Asdic-eenheden werden na grondige beproeving eveneens afgeleverd. De Ketelmakerij leverde de ketels voor de „Videna" - „Caltex Naples" en „Armagnac" af. Voorts werden verschillende kleinere machines van uiteenlopende aard gereed gemaakt en aan de op drachtgevers afgeleverd. De Gieterij en Smederij hadden weer niet te klagen over de werkbezetting. 4. Bedrijfsdienst Ofschoon het meest spectaculaire karwei - de haven uitbreiding - nog onderhanden is, ziet men aan de oostzijde het reeds gereedgekomen gedeelte met de nieuwe aansluitwegen in de omgeving van de garage. Over het in I960 nieuw opgeleverde Bevei ligingsgebouw en het nieuwe recreatiegebouw voor zeelieden (The Missions to Seamen) stonden in voor gaande nummers van het W.F.-Nieuws bijzonder heden over de indienststelling. De nieuwe kantine Hoofdkantoor werd op 30 december in dienst ge steld bij het afscheid van de heer Th. J. de Hoog. Het platenpark en de ringweg vanaf het Centrale gas- en zuurstofstation naar de loskade aan de „Vijfsluizen" zijn gereedgekomen. In het raam van de saneringswerkzaamheden in de B-, C.- en D.-hal van de Scheepsbouwloods kwamen verschillende objecten gereed: de derde 500-tons pers, de koudspanten-buigmachine, de smederij en de lasvloer voor de afdeling Reparatie. Helling VI werd verlengd en verbreed. In de Koperslagerij werd een nieuw bedrijfskantoor gebouwd en een Rotor voor de .Captain Theo'

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 5