Bedrijfsschool- NIEUWS Een belangrijke mededeling voor ouders onder de W.F.-werknemers (jf|)NIEUWS 16 Over enkele weken begint de leerlingenwerving voor de Bedrijfsschool. Daar wij weer een grote toeloop van leerlingen verwachten om de nieuwe plaatsen in september in te nemen, stellen wij u, de ouders onder de W.F.- personeelsleden, graag in de gelegenheid om met uw zoon naar de Bedrijfsschool te komen om hem met voorrang boven anderen te laten inschrijven. Dan voorkomt u, dat wij uw zoon later wegens plaatsgebrek zouden moeten afwijzen. Alle leerlingen ontvangen naast het praktijk-onder wijs in hun vak ook onderwijs in de volgende theo retische vakken: De directeur van de Bedrijfsschool zal u gaarne voor een bezoek ontvangen en u alle gewenste in lichtingen over de opleidingen en de beroepskeuze verstrekken. Aanmelden elke woensdag en don derdag in de maand maart op de Bedrijfsschool. o In een gesprek met de heer W. G. E. Valk kwam de adoptie van de „Videna" door de Bedrijfs school ter sprake. „Er zijn reeds brieven uitgewisseld, maar jam- mergenoeg hebben niet alle jongens, die een brief hebben verzonden, antwoord gehad. Er heeft nl. een wisseling van een gedeelte der bemanning plaatsgevonden: Hollanders eraf en Spanjaarden erop. Aangezien op het lesrooster van de school nog steeds geen Spaans staat, zouden trouwens brie ven van deze zeelui voor onze leerlingen wel heel erg onduidelijk zijn. Daarom schreef dus dit ge deelte van de bemanning niet terug. En Hollands leren schrijven is voor Spanjaarden bijzonder moei lijk sinds de 80-jarige oorlog voorbij is! Met Nieuwjaar hebben wij telegrammen gewisseld met de „Videna". In het novembernummer van „Van en voor de Vloot", troffen wij een artikeltje aan, dat o.m. handelde over de adoptie van de „Videna". Daar bij afgedrukt stond de foto, die ook in het W.F.- Nieuws heeft gestaan: de aanbieding van de klok aan kapitein Oudvorst door de leerlingen Middel dorp en Stuivenberg. Die twee knapen raken nog over de hele wereld bekend." o De Oud-leerlingen-Vereniging „Contact" Dat het bestuur van „Contact" regelmatig actief is met het organiseren van contact-avonden weet ieder lid. Dat er leden zijn, die wel die avonden willen be zoeken, maar door studie of andere redenen niet kunnen komen is aan het bestuur bekend. En dit laatste is misschien wel de reden, dat het bestuur van „Contact" in het begin van deze maand een convocatie verstuurde met de uitnodiging om samen met de meisjes naar de avondvoorstelling te gaan van René Sleeswijk's Revue „Tot vanavond". In totaal zijn 33 leden met hun dames op die zater dagavond geweest en het is een knal-avond ge worden. De oude rotten in het amusementsvak, Piet Muyselaar en Willy Walden stonden er borg voor, dat er veel gelachen zou worden. Ook de show werd zeer gewaardeerd. Het was in één woord „geweldig". Dat zo'n avond niet altijd georganiseerd kan wor den, zal een ieder duidelijk zijn. Dit kost geld, veel geld. Maar ook de contact-avonden in de kantine van de Bedrijfsschool hebben deze prettige sfeer. Contact-leden onthoudt het dus: „Tot vanavond" o Bijscholingscursisten geslaagd Wederom heeft een aantal (25) W.F.-werkne- mers met goed resultaat een bijscholingscursus in hechten en branden gevolgd. Op 9 februari jl. heeft de heer C. H. Meeuwisse, bedrijfschef afdeling Reparatie, de desbetreffende diploma's uitgereikt. Gedurende pl.m. vier maanden en dan tweemaal per week (van 17 - 19.30 uur) hebben de cursis ten hun beste beentje voorgezet en met succes. Onder de groep zijn enkele werknemers, die reeds driemaal een verschillende cursus volgden (ijzerwer ken, hechten en branden) en al drie diploma's behaalden. o Op genoemde datum waren de geslaagden in het Verenigingsgebouw bijeen, waar eveneens de in- Voor het cursusjaar 1961 - 1962 bestaan de volgende mogelijkheden: Met V.G.L.O.-opleiding of enkele jaren U.L.O. of H.B.S., de 3-jarige cursus voor: Plaatwerken/Ketelmaken Koperslaan/Pij pfitten Vormen Ijzerwerken Bankwerken/Draaien. Met L.T.S.-opleiding, de 2-jarige cursus voor: Scheepsbeschieten Bankwerken Draaien/Frezen/Steken/Schaven Plaatwerken/Ijzerwerken Koperslaan. Taal, rekenen, natuurkunde/werktuigkunde, wiskunde, tekenen, tekeninglezen en vakleer, en niet te vergeten sport en zwemmen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 18