structeurs, leden van de examencommissie en ver tegenwoordigers uit het bedrijf en de Bedrijfs- school aanwezig waren. Na een korte begroeting verzocht ir J. van Ierland aan de heer Meeuwisse het woord te nemen. In zijn toespraak schetste spreker de gang van zaken in het verleden. Van uitgebreide vakken nis in vroeger jaren kwam de tijd van vérdoor- gevoerde specialisatie, die kostenbesparend werkte. Maar in de tegenwoordige tijd is uitbreiding van bepaalde vakkennis weer nodig en nuttig. Daarom is het gelukkig dat bij onze werknemers de lust niet ontbreekt om hun vakkennis via bijscholings cursussen te verruimen. „Mensen als u, van wie de meesten al een gezin hebben en die toch de moed en de lust opbrach ten hun vakkennis op te voeren, zullen hiermede beslist meer vreugde in hun arbeid vinden. Door meer van uw vak te kennen, voelt u zich zelfstan diger. Namens de directie feliciteer ik u met het resultaat van uw inspanning en dank tevens de in structeurs, die aan uw opleiding hun beste krach ten gaven." Met een toepasselijk woord voor ieder van de ge slaagden reikte de heer Meeuwisse de diploma's uit. o Ook de heer A. van Berkel wenste de geslaagden geluk en wees op het grote belang van het feit, dat er wederom een groep werknemers (voorname lijk uit de afdeling Reparatie) bij abnormale be- drijfsdrukte - „kortsluiting" noemde spreker het - kan bijspringen en wel, omdat zij zich via deze bij scholing meer van hun vak hebben eigen gemaakt. Ook over de taak van de „baas in deze tijd" sprak de heer Van Berkel behartenswaardige woorden toen hij betoogde dat zulk een functionaris heden ten dage in feite ook paedagoog moet zijn. Over de cursussen zei spreker: „Ik weet dat door deze cursussen het saamhorig heidsgevoel en de wil tot samenwerking wordt gestimuleerd en ook tot uiting komt. Ik hoop, dat de kennis, die u hebt opgedaan nog lang door u in de praktijk mag worden toegepast." Ir van Ierland, sprekende namens de afdeling „Scholing", dankte de instructeurs, de examinato ren en de heer P. Meijer voor hun bijdragen in het bijscholingswerk en verdere belangstellenden voor hun aanwezigheid. De heer C. de Wit vertoonde na het officiële ge deelte een drietal goede documentaires in kleuren. Eén der geslaagden - de heer Toutijn (ijzerwerker) - was zo bereidwillig een en ander over deze bij scholing te zeggen. „Je hebt nu het aangename gevoel dat je in tijd van nood kunt bijspringen. Je behoeft niet meer te wachten op de brander en je kunt zelf beginnen, totdat je weer aan je eigen werk vooruit kunt. Dit lijkt mij een groot voordeel." Geslaagd zijn de heren: cursus branden: L. J. Toutijn, A. Bos, F. A. de Nooyer, H. Wetzels, G. Roosloot, C. Hendriks, M. J. Gerrits, A. F. v. d. Windt, W. v. Uden, A. Smol, A. Nieuwland, J. Otterspeer, cursus hechten: L. Timmers, J. Schwagermann, C. de Hoog, J. Timmers, J. G. v. Dam, J. Hoppe, M. Dijkstra, A. Hermsen, P. van Toorenburg, J. Dekker, A. H. v. d. Polder, J. Kruines, G. Buddenböhmer. Instructeurs waren de heren: P. Meyer, L. Noordzij, L. Prins, A. Schot, C. Timmermans en M. C. Verhaeren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 19