11 (^NIEUWS Afw. fact. Waard. Totaal Transport: 174 Beoordelen en kiezen van materiaal, vorm v/h gereedschap, physische grootheden De bewerkbaarheid van diverse materialen wordt ten dele zelfstandig beoordeeld en in verband hiermede ten dele de vorm, de eigenschap pen en de kwaliteit van de te gebruiken gereedschappen als beitels, boren enz. 4 6 24 Aftekenen, uitslaan, uitlijnen, vormgeven zonder tekeningen, stellen: Stelt de werkstukken op de spanvloer en de kotterboren op onder linge afstand. 8 6 48 Nauwkeurigheid van bewerking: Boringen van I.S.A. kwaliteit 7. 7 4 28 Kleine werkstukken: Komen niet voor. 2 Handvaardigheid: Voor het meten van grote maten en het stellen van werkstukken als mede het hanteren van de gereedschappen is enige veelzijdige hand vaardigheid vereist. 4 4 16 Schaderisico aan machines, installaties, gereedschap: Door verkeerde instelling of bediening van de bank kan schade aan het werktuig worden veroorzaakt. De kans is echter matig. 4 5 20 Schaderisico werkstukken: Er is een matige kans op schade aan deze grote werkstukken. Hierbij kan veel geld voor man- en machine-uren verloren gaan. In vele geval len kunnen de werkstukken weer bruikbaar worden gemaakt, wat echter extra loon kost en stagnatie veroorzaakt. 4 7 28 Verantwoording voor de veiligheid van anderen: Komt niet voor. 4 Verantwoording werken in groepsverband: Komt niet voor. 5 Lichaamshouding: Er moet veel worden gebukt, geknield en soms geklommen. 3 6 18 Te sjouwen gewichten, uit te oefenen kracht: Af en toe 20 - 30 kg. Voor zware stukken is een kraan beschikbaar. 4 2 8 Atmosfeer: Er wordt gewerkt in een normale werkplaatsatmosfeer. Geringe hin der van geluiden van de verspanende werktuigen. 3 2 6 Gezondheidsrisico: Er is enige kans op letsel. Snijwondjes door krullen. 4 3 12 Totaal: 382 De classificering. Het is begrijpelijk dat, wanneer alle functies welke in de Metaalindustrie voorkomen, op deze wijze worden gewaardeerd, een groot aantal functie waarderingen wordt gevonden. In de praktijk ko men waarderingen voor tussen 40 en 480 punten. Om al deze waarderingen praktisch hanteerbaar te maken zijn tenslotte 6 werkklassen vastgesteld waarbij elke werkklasse een gebied van 80 punten bestrijkt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 13