PLEZIER NA HET WERK 21 (^NIEUWS ,.En maar ran gen I Onze werknemer, de heer H. van der Velde, is een liefhebber van de hengelsport. Reeds als 10- jarige knaap gebruikte hij de Schie als operatie terrein: visjes vangen met de klomp! Het ge vaarlijke van deze manoeuvres zag hij niet in en waarschuwingen sloeg hij in de wind. Zelfs het dreigement van de passerende „meester" - „ik zal jou nog eens kopje-onder duwen" - hielp niets. Henk blééf visjes vangen endoet het nü nog. Tegenwoordig echter gebeurt het vakkundig en wetenschappelijk. Hengel, haak, snoer en aas zijn aan de moderne tijd aangepast. Wie iets op dit terrein wil leren, kan bij deze hengelaar terecht. Sedert de oprichtingsdatum van de afdeling Hen gelsport van onze Personeelsvereniging is hij lid en in andere verenigingen staat hij ook al tiental len jaren op de ledenlijst. Hij is een sportvisser die zijn hobby intens beoefent en er plezier in heeft. „Ik beoefen de hengelsport uitsluitend uit spor tieve overwegingen. Niet om de vis, die ik vang, want de meeste gaan direct na het vangen weer te water, ingevolge het naleven van de sportvissers- leuze: zet de vis terug in het water voor later. Vissen in de vrije natuur is een vorm van vrije tijdsbesteding, waardoor men nieuwe energie op doet. Of dit nu komt door de omgeving of door het hengelen, weet ik niet en dit doet er ook niet toe." Over de toekomst en de mogelijkheden van de sportvisserij in Nederland is deze hengelaar wat pessimistisch gestemd en wel naar aanleiding van de waterverontreiniging en daaruit voortvloeiende achteruitgang van de visstand in grote delen van het Nederlandse watergebied. „Wij, sportvissers, waken zelf wel voor de in standhouding van goed viswater en een goede vis stand. Er worden nl. duizenden kilo's vis in recrea tieoorden en cultuurwateren uitgezet, maar de toe nemende vervuiling van het water maakt het ons wel erg moeilijk. Deze verontreiniging is de grote vijand van de visserij. Wij zijn niet blind voor het feit, dat onze industrie expansieruimte nodig heeft en wij aanvaarden dit als een „voorrangskwestie". Wij houden echter veel van onze hobby en wij blijven er met woord en geschrift voor ijveren. Sommige doktoren wijzen op de waarde van de hengelsport als recreatieve bezigheid en misschien is dit nog wel eens van invloed bij het oplossen van onze moeilijkheden. Bij de behandeling van de Rijksbegroting 1961 is het punt waterverontreini ging inmiddels weer behandeld." Ook in andere opzichten heeft deze tak van vrije tijdsbesteding zich aan de moderne tijd aangepast, want vele verenigingen doen regelmatig mede aan liefdadigheidsconcoursen van uiteenlopende aard. Tenslotte is de heer Van der Velde van mening, dat de vrije zaterdag voor de sportvisserij bizonder prettig is.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 23