IELE IN DE GIETERI Op de Voorjaarsbeurs te Utrecht, gehou den van 13 tot en met 22 maart was ons bedrijf vertegenwoordigd met een stand, speciaal gewijd aan de Gieterij. De heer Maassen van den Brink, die wij daar aantroffen, was desgevraagd gaarne bereid ons een en ander hierover mede te delen. „Het idee van een tentoonstelling op Gieterijgebied is oorspronkelijk ontstaan bij de Jaarbeursdirectie. Door inschake ling van de Algemeene Vereeniging van Nederlandsche Gieterijen werden ver schillende Nederlandse Gieterijen bena derd. Uiteindelijk besloot een 12-tal gie- terijbedrijven gezamenlijk een stand in te richten. Het resultaat ziet men hier in deze „straat". Na afloop van deze Voor jaarsbeurs zullen de resultaten worden besproken en de ervaringen worden uit gewisseld. Daarna kan dan de vraag wor den beantwoord, of men op deze weg zal voortgaan. In onze stand is de nadruk gelegd op de kwaliteitsgieterij, zowel wat betreft het Meehanite, alsmede het Meehanite-nodu- lair materiaal. Een gietstuk van laatstge- (^j^) NIEUWS noemd materiaal ziet men hier tentoon gesteld in de vorm van een cilinderblok van 2 ton. Speciale aandacht is besteed aan de eco nomische vergelijking tussen giet- en las- constructies, hetgeen door een 8-tal teke ningen tot uitdrukking komt. Op deze tekeningen kan men in procenten aflezen hoeveel gietwerk goedkoper is als lascon- structie. Daaruit is de slagzin ontstaan: GOED GIETWERK IS VOORDELIGER Op een specificatiebord met structuur foto's valt weer een andere vergelijking af te lezen: de mechanische eigenschap pen van het Meehanitemetaal t.o.v. an dere vergelijkbare metalen. Om de inwendige gebreken op te sporen maken wij gebruik van een apparaat, dat eveneens in deze stand is te zien. Daar mede kan men langs ultrasonische weg vaststellen waar zich eventuele gebreken in gietstukken bevinden. Tevens is daar bij gebleken, dat het nodulair gietijzer zich zeer goed leent voor een dergelijk onderzoek, in tegenstelling tot lamellair gietijzer." Over het bezoek aan zijn stand is onze

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 8