5 jaar ondernemingsraad W.F. (^NIEUWS De nieuwe hamer gezond verschijnsel, zolang zij is afgestemd op de realiteit en men niet generaliserend alles zwart-wit wenst te zien. Tenslotte wees hij op de grote en verantwoordelijke taak van een onder nemingsraad: het medehelpen opbouwen en in standhouden van een goede bedrijfsgemeenschap. „Wij moeten ons nu en in de toekomst bewust zijn van onze grote verantwoordelijkheid tegen over al onze bedrijfsgenoten." Hierna voerde de secretaris het woord, die consta teerde dat de O.R., weliswaar nog dikwijls een onbegrepen instituut is, maar dat er in de afgelo pen vijf jaren toch wel degelijk positief werk door dit college is verricht. Spreker vergeleek de jonge O.R. met een zeer jong mens, het kind, dat wel eens dingen doet, die niet juist zijn. Zoals het kind heeft ook de O.R. tijd nodig om te leren. Daarbij heeft de Raad niet alleen te maken met zijn voorzitter, maar ook met de diverse „Ooms", die weieens waarschuwend hun stem verheffen en zeggen: „Geef dit jonge kind niet te veel." Naar de overtuiging van spreker is de O.R. erin geslaagd om in verschillende com- In bewondering. Op 23 maart jl. kwam de Ondernemingsraad in een gewone vergadering bijeen. Nadat de agenda was afgehandeld, herdachten de leden het feit, dat hun college thans vijf jaar bij ons bedrijf bestaat. In zijn toespraak herinnerde de voorzitter aan de min of meer sceptische houding, die in het alge meen tegenover deze verplicht ingestelde raden bestond. Met het instellen alleen was men er in de praktijk natuurlijk nog niet. De raden moesten hun bestaansrecht zelf aantonen. Ook bij ons bedrijf was daarvoor begrip nodig, een begrip, dat van verschillende kanten moest komen. Zo iets valt niet in korte tijd te verwezenlijken. „Wij als O.R. hebben ook nu nog niet overal die erkenning, welke wij nastreven. Zonder twij fel echter zal de komende generatie in al haar geledingen meer begrip hebben voor ons werk. Bij het overleg dat binnen het bedrijf heeft plaatsge vonden over de invoering van de werktijdverkor ting is gebleken, dat een gezamenlijke aanpak van een dergelijk groot en ingrijpend probleem, zeer wel mogelijk is." Vervolgens sprak de voorzitter over de kritiek als

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 10