Plezier na het werk 9 (t^) NIEUWS missies goed werk te doen. Men kan ook meer belangstelling voor ons werk constateren en dit is een verheugend feit. Met de volgende opwekking besloot de secretaris zijn korte lustrum-toespraak: „als ieder van ons op zijn plaats in zijn eigen afdeling de zaken objectief wil blijven zien en daar positief werk verricht, dan ben ik er zeker van, dat wij er wel zullen komen." Hierna overhandigde de secretaris namens de le den aan de voorzitter een nieuwe geheel in be- drijfsstijl uitgevoerde voorzittershamer. Als blijk van persoonlijke waardering ontving de voorzitter van de leden bovendien nog twee grammofoon platen. In zijn dankwoord wees de voorzitter erop: „dat het vaak nog een tasten en zoeken is naar de juiste wegen om de doelstellingen van de Raad zo goed mogelijk te verwezenlijken. Soms is het zeer moeilijk om hetgeen, dat wij als juist zien en dat wij hebben aanvaard, ook aan onze bedrijfs- genoten duidelijk te maken. Op een gegeven ogenblik moeten wij beslissingen nemen en bij de uitvoering ervan moeten wij op elkaar kunnen rekenen. Ik hoop, dat het mij gegeven mag zijn met deze nieuwe voorzittershamer in de hand, wijze besluiten van onze Raad te bekrachtigen." „Al ken ik de Latijnse naam van vele bloemen en planten niet, ik vind het toch een prettige be zigheid van mijn tuintje vóór mijn huis iets moois te maken. En als je dat vele jaren lang hebt gedaan, dan leer je er wel iets van. Een leuke aanmoediging om het zo goed mogelijk te doen is de jaarlijkse keuring van onze tuinen en de daaraan vastgekoppelde prijs toekenning. Het is dan een edele wedstrijd in Tuindorp Vreewijk. Persoonlijk heb ik al meermalen een eerste prijs gekregen en dus blijkbaar ook verdiend. De jury, die over de prijstoekenning beslist, komt elk jaar in de eerste week van juni, juli en augus tus de ronde doen langs de honderden tuintjes en zij legt haar bevindingen in cijfers vast. Het totaal aantal punten van de 3 keuringen tezamen is be slissend voor het verwerven van een der 3 prijzen. Het is dus zaak om je tuin steeds in orde te hou den, wil men een zo hoog mogelijk puntental krijgen. Daarom moet men wel een en ander van de bloeitijden van verschillende bloemen afweten. Door middel van een boekje worden de prijswin naars bekendgemaakt en deze ontvangen dan een kleine herinnering aan dit feit." Op de wijze als boven omschreven besteedt onze werknemer, de heer W. C. Legerstee, in de zomer een groot gedeelte van zijn vrije tijd. Maar ook daarna is hij nog niet klaar, want er zijn veel plan ten, die men 's winters kan overhouden en dat geeft werk genoeg. Toch is deze hobby bij uitstek lente- en zomerwerk en in die maanden vergt het onderhoud veel tijd, zelfs zó, dat zijn vrouw wel eens moet zeggen, dat de koffie of de thee al lang staat te wachten. In de wintermaanden vragen de overblijvende vaste planten hun onderhoud en wordt het plan voor de eerstkomende lente en zomer opgemaakt. „Het is een prettige vrijetijdsbesteding en ik zou haast deze conclusie durven trekken op grond van mijn eigen ervaringen dat, waar de tuintjes er leuk uitzien ook in huis een opgeruimde en prettige sfeer heerst. Ik bezichtig in de zo mermaanden dikwijls werk van mijn medetuiniers en zie dan, dat er veel mensen zijn, die evenals ik in deze toch vrij eenvoudige vrijetijdsbesteding plezier hebben en jaar in jaar uit daarin voldoe ning vinden. Bovendien: het is nog een gezonde bezigheid ook."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 11