11 (jf!) NIEUWS gewoonlijk, omdat hij door een of ander spoed- karwei op de werf is opgehouden Na zijn algemene toespraak, in welke de spreker alle jubilarissen met hun dames van harte geluk wenste, wilde hij gaarne twee hunner apart feli citeren. Dit waren de heren Kassei en Rokers, die beiden een 40-jarig dienstverband achter de rug hebben. „U hebt beiden altijd voor ons klaar gestaan om op de soms meest ongelegen tijdstippen uw taak als chauffeur te vervullen. Nooit hebt u ook al was er haast bij de veiligheid uit het oog ver loren. Daarvoor danken wij u." Met een hartelijk persoonlijk woord voor ieder reikte onze directeur de vererende bedrijfsdiploma's en de gebruikelijke gratificaties uit. Van bedrijfszijde woonden verscheidene functio narissen deze jubileumviering bij, terwijl de On dernemingsraad door zijn secretaris was vertegen woordigd. De uitreiking van de reeds genoemde onder scheidingen geschiedde door mr. J. W. Peek, Bur gemeester van Schiedam. „Herhaaldelijk ontvangen wij uitnodigingen om gebeurtenissen als deze mede te maken. De plaat selijke overheid volgt de ontwikkeling van een groot bedrijf als dit met intense belangstelling, omdat de gemeente in haar geheel in economisch opzicht met zulke bedrijven verbonden is. Bij het vieren van een jubileum worden de bijzon dere persoonlijke verdiensten van de betrokken ju bilaris naar voren gebracht en namens de plaatse lijke overheid bied ook ik u onze gelukwensen aan. De oudere garde bezit een sterke verbondenheid met het bedrijf, waar zij vele jaren werkzaam was. Vandaag is het een hoogtijdag voor u en uw bedrijf.'' De burgemeester vergeleek de maatschappij en het bedrijf en zeide daarover: „Zoals de maatschappij alleen door de samen werking van al haar leden kan floreren, zo is het ook met een bedrijf. Ook daar kunnen alleen goe de resultaten volgen, als ieder lid op zijn plaats zijn taak vervult." Zich tot onze beide chauffeurs richtende zeide spreker: „Uw werk wordt vandaag bekroond door het besluit van H.M. de Koningin u beiden de ere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te verlenen. Dit is het bewijs van waardering, niet alleen door de maatschappij, maar ook door het hoogste gezag in ons land. Uw werk betreft niet het bouwen of repareren van schepen, maar wil het goed gaan in uw be drijf, dan moet uw directie zich vaak op de vei ligste en snelste wijze kunnen verplaatsen en daar hebt gij voor gezorgd. Ik hoop, dat deze onderscheiding voor u een bron van genoegen zal blijven en dat de spreuk op de medaille - God zij met ons in vervulling gaat." Ir. Woltjer wenste als eerste van ons bedrijf de beide gedecoreerden van harte geluk en reikte hun de draagmedaille uit. De heer Rokers gedecoreerd. Burgemeester Peek decoreert de heer Kassei.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 13