Het adoptieschip de „VIDENA" of: Denaam van de W.F.-Bedrijfsschoolging 5 x over de 5 wereldzeeën „Contact" Vereniging Muziek van Oud-leerlingen (^NIEUWS 14 Donderdag, 24 maart j.1waren drie adoptieleden en de adoptieleider van het t.s. „Videna" uitge nodigd door de Shell en de Wereldomroep om in hotel „Gooiland" te Hilversum een uitzending bij te wonen van „Het Schip van de Week", dat een programma omvatte van familiegroeten voor de bemanningen van het t.s. „Videna" en t.s. „Neve- rita", beide varende voor de Shell. Het lot besliste dat Ger Robbemond, Ruud Koorn- winder en Wil Janssen met de heer Valk mee- mochten. Het was puur toeval dat we alle drie ijzerwerkers zijn. Na een wandeling door Hilversum togen we gevie ren naar „Gooiland", waar we ontvangen werden met koffie en gebak. Na wat te hebben rondge keken, werden we aan tafel genodigd om de lunch te gebruiken, waarna de opnamen begonnen voor „Het Schip van de Week" en „Het Vlaggeschip", een amusementsprogramma voor de koopvaardij. Hieraan werkten mee: Johnny Holzhuizen met zijn Windmolens, Truusje Koopmans, Teddy Scholten, die gastvrouw was en Guus Weitzel, die de lei ding had. Wij mochten helaas niets door de microfoon zeg gen, maar wel zei Teddy Scholten dat wij aanwe zig waren en vol ongeduld op een brief zaten te wachten. De Wereldomroep, die deze uitzending op de band opnam, zond deze de volgende dag 5 maal uit, namelijk in de richting van Nieuw Guinea, Algemene ledenvergadering. Op woensdag, 5 april j.l., heeft het bestuur van „Contact" haar Jaarlijkse Algemene Ledenverga dering belegd. Op deze avond was de heer Brands (voor vele le den een „oude bekende") onze speciale gast i.v.m. een bespreking over de oprichting van een toneel groepje. Nadat de voorzitter de avond geopend had, gaf hij het woord aan de secretaris en daarna aan de pen ningmeester om ons te vertellen hoe de vereniging gereild en gezeild had. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredende leden waren de heren Vos en Verseput i.v.m. het vervullen van de militaire dienstplicht. Vanaf deze plaats zeggen wij hun nogmaals dank voor het werk dat zij gedaan hebben en wij wensen hun een pret tige diensttijd toe. Als candidaten waren gesteld en zijn gekozen: van India, van Afrika, van Zuid-Amerika en van Noord Amerika. Vijfmaal hoorde men dus dat ook de W.F.-Bedrijfs- school de beste wensen overbracht aan de beman ning van de „Videna". Toen de programma's afgewerkt waren, was het al 4 uur en togen we weer naar het station, waar we nog wat gebruikten. Al met al was het een zeer genoeglijke dag, waar voor we de Shell en de Wereldomroep zeer erken telijk zijn. W. Janssen. G. Robbemond. R. Koornwinder. 3de jaar IJzerwerkers. Het laatste „abonnements-concert" hebben we weer genoten. Maandag 24 april zaten we in het Passage Theater en luisterden naar de goede uiteenzetting van de heer Flipse en naar de muziek van zijn Philharmonisch Orkest. Uitgevoerd werden: Ouverture Tannhauser van Wagner, Fragmenten uit de Marsvas-suite van Diepenbrock. Danse Macabre van Saint-Saëns en de Slavische dans van Dvorak. We komen volgend jaar weer luisteren, meneer Flipse! W. Leyenhorst en H. v. d. Schans. Het bestuur is nu dus als volgt samengesteld: A. Broekhoven (voorzitter), H. v. d. Nagel (secretaris), W. den Broeder (Penningmeester), A. Boon (Alg. Adj.), A. Roosloot, H. v. d. Schans, W. Leyenhorst. In verband met de geringe opkomst der leden, kon de verkiezing van een kascommissie nog niet door gaan. Us laatste punt was de toneelkwestie aan de orde waarover heel wat gediscussieerd werd met de heer Brands. Er werd besloten spoedig met een klein toneelgroepje te starten. Daar er verder geen punten aan de orde waren werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Op 3 mei organiseert de Vereniging een film- avord in de Bedrijfsschool-cantine, waarbij veel gelachen kan worden. Alle leden zijn van harte welkom en er wordt op hen gerekend.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 16