Id eeënbus ^NIEUWS 16 Wederom is een aantal (24) binnengekomen ideeën beoordeeld met het navolgende resultaat: 1 idee werd beloond met 350, 2 ideeën met elk 50, 4 ideeën met elk 20, 5 met elk 10, Idee no. 680 Opmeten van de speling tussen de onderste en de bovenste kogel rand van het 40 mm geschut. Het idee om een kogel van 18 mm te gebruiken in plaats van 16 mm bij het meten is goed en geeft ook een goede besparing. Het doet ons dan ook een groot genoegen hiervoor een premie van 350,— toe te kennen. Idee no. 720 Haken voor stellingen bij het schoonmaken van schroeven in verband met de veiligheid. De behoefte aan deze haken is niet groot, deze werkzaamheden worden niet zo gevaarlijk geacht. Geen premie. Idee no. 724 Het meten van gronddikte van metalen bij turbines met een speciale micrometer. Een dergelijke micrometer is niet in de handel te verkrijgen en is ook moeilijk zelf te maken, daar de greep zeer diep is. Geen premie. Idee no. 735 Het aanbrengen van een slijpstoel voor het slijpen van Butterworthgaten. In de praktijk is gebleken, dat deze methode veel slijpstenen kost, bovendien worden de gaten niet rond en een slijpnauwkeurigheid is niet noodzakelijk. Geen premie. Idee no. 741 Het aanbrengen van een wijziging aan de inrichting van bepaalde kernbakken. De toepassing van dit idee blijkt in de praktijk zeer goed te voldoen, er zijn besparingen op verkregen. Premie 50,-. Idee no. 746 Verbeterde werkmethode voor het draaien van ge- leideringen voor Doxford-zuigers. Dit idee is goed. De besparing is echter maar gering. Premie 20, Idee no. 751 Voorstel om in de diverse afdelingen van de Gieterij vaste kruiwagens beschikbaar te stellen. Dit is natuurlijk uitvoerbaar, doch wij kunnen hier niet spreken van een idee. Geen premie. Idee no. 753 Het losschroeven van de sluitringen in patrijspoorten door middel van een boutentol. Dit idee is wel bruikbaar, doch met warmtebehande ling zijn eveneens goede resultaten te bereiken, zie hiervoor idee no. 309. Geen premie. Idee no. 754 Voorstel om een blinde moer voor het afsluiten van slangen bij luchtrevolvers voor kokers en hakkers toe te passen. Dit idee lijkt ons zeer juist. Indien er reparaties aan deze revolvers tijdens het werk moeten plaatsvinden, geeft deze afsluitingsmethode een besparing. Het idee is intussen reeds toegepast, waarbij de bruik baarheid is gebleken. Premie 20, Idee no. 756 Verstelbare voetsteunen voor klinkers, werkende op stellingen. Deze voetsteunen zijn in de praktijk toegepast en hebben voldaan aan de verwachtingen. Premie 20, Idee no. 759 Voorstel een luchtfan op mangaten aan te brengen. Door volledige afsluiting van het mangat zal de zuig kracht inderdaad iets groter worden. Maar er staat tegenover, dat de voorgestelde afsluiting zoveel nadeel met zich meebrengt, (o.a. kunnen dan geen kabels, slangen e.d. door het mangat; het plaatsen van de fan vanuit de dubbele bodem wordt moeilijker), dat om die reden dan ook dit idee bezwaarlijk kan worden toegepast. Verder is de capaciteit van de fan in de gegeven omstandigheden voldoende. Geen premie. Idee no. 761 Draaibaar blok voor platenpers aan de kop van de A/F-hal scheepsbouwloods aanbrengen. Dit idee is niet oorspronkelijk, daar het op een an dere pers reeds geruime tijd in gebruik is. Voor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 18