17 (^NIEUWS andere persen zal de methode niet toegepast worden, aangezien er 2 kranen zijn, die de platen scheef onder het blok kunnen doorvoeren, zodat het draaien van het blok niet nodig is. Voor de pers aan de kop van de A/F-hal wordt een draaibare balans gemaakt, zodat ook hiervoor geen draaibaar blok nodig is. Geen premie. Idee no. 762 Kraanbalans boven de grote pers in de scheepsbouw- loods. Dit idee is juist. Het is echter gebleken, dat bij be sprekingen diverse suggesties inzake het werken met de kraan bij de pers gedaan zijn. Daarbij werd opge merkt, dat een draaibare balans uit vroegere tijden nog aanwezig moest zijn. Dit bleek achteraf niet het geval. Wij kunnen dan ook derhalve het idee niet als een echt idee beschouwen. Premie 10, Idee no. 763 Het idee om trappenbakjes te voorzien van een op klapbare bodem is zeer goed uitvoerbaar. Het voor komt het gevaar van er buitenomheen te moeten klimmen. Premie 20, Idee no. 764 Aanbrengen van een apparaat, dat de temperatuurs verschillen aangeeft om doorbranden te voorkomen bij de Union Melt-lasmachine. Dit voorstel opent geen nieuwe gezichtspunten. Bedoelde apparatuur (nog afgezien van de twijfel achtige werking daarvan) is overbodig, omdat Volt- en Ampèremeter onmiddellijk reageren op de „door branding" en dit is bovendien hoorbaar. Geen premie. Idee no. 765 Het ontwikkelen van een apparaat voor het aftekenen van rond materiaal. Met dit apparaat kan, naast een besparing aan tijd, ook een veel grotere nauwkeurigheid worden ver kregen. Premie 50, Idee no. 767 Het plaatsen van borden met het opschrift „streng verboden materiaal op stellingen te laten liggen". Deze borden zijn niet afdoende. Ligt er materiaal op stellingen, dan moet de baas of de voorman gewaar schuwd worden. Ook kan de werkveiligheidscommis- sie worden ingeschakeld. Direct waarschuwen om ongevallen te voorkomen is zeer belangrijk. Geen premie. Idee no. 769 Het uitwissen van oude merksels op stalen roemallen. De methode met trichlooraethyleen geeft wel enige besparing. De grootte van deze besparing is echter zeer moeilijk vast te stellen. Premie 10, Idee no. 772 Houtenproppen bij het pijpenbuigen met zandvulling te vervangen door rubberproppen. Rubberproppen zijn te duur, te zacht en te elas tisch. De inzending opent dus geen nieuwe gezichts punten. Geen premie. Idee no. 776 Het maken van een gritstraalcabine met klapdak. Dit is niet zo eenvoudig als wordt voorgesteld. De kosten zijn nl. te hoog t.o.v. het gebruik. Aanmoedigingspremie 10, Idee no. 781 Het aanbrengen van een apparaat voor het uitbranden van kluisgaten. Dit is geen nieuw idee, het apparaat bestaat al vele jaren in een iets andere vorm. Het is mogelijk, dat de uitvoering de werkzaamheden iets gemakkelijker zou kunnen doen verlopen, eChter niet vlugger. Het is derhalve niet noodzakelijk het bestaande apparaat te gaan wijzigen. Aanmoedigingspremie 10, Idee no. 782 Het etsen van U.M.-naden met de slijpschijf te be werken in plaats van te vijlen. Het gladmaken van platen, welke geëtst moeten wor den, kan met een slijpschijf geschieden, mits dit met veel beleid gebeurt (hard worden van de bovenlaag) hetgeen met vijlen niet het geval is. Geen premie. Idee no. 783 Het op bepaalde wijze aan boord aanbrengen van verschansingsplaten. Dit zal in de praktijk geen voordelen opleveren. In het voor- en achterschip zouden gebogen hoekstalen in de vorm van de huid gebruikt dienen te worden, terwijl bovendien de verschansing op de bak vaak onder een knik met de huid staat. In het midscheepse gedeelte geeft het ook geen voordelen, omdat er geen behoefte aan bestaat. De verschansingsplaat aldaar zou, door zijn aangelaste knieën, vanzelf de neiging hebben naar binnen te vallen en op deze knieën te blijven staan. Premie 10, Idee no. 784 Het voorstel voor controle-inhoud van loonzakjes geeft naar onze mening geen verbetering. Ie Het aantal gewerkte uren wordt op het zakje vermeld. 2e In plaats van percentage wordt het bedrag in gevuld. 3e Het werd voorheen beproefd, doch bleek niet te voldoen. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 19