opruimen! opruimen voorkom I- Veiligheidsnieuws (^NIEUWS 18 ORDELIJKE OPSTELLING VAN GRONDSTOFFEN! Een ordelijke opstelling van grondstoffen, producten en uit rusting van een afdeling is uw visitekaartje. Dit is ook van groot belang voor het beperken van ongevallen. De ongevallen welke regelmatig voorkomen, worden in veel gevallen veroor zaakt door vallen, stoten en klem men en het vallen van voorwer pen. Dit kan door een ordelijke opstelling aanmerkelijk vermin deren, is de mening van uw Victor In twee afdelingen vonden op 4 april jl. bijzondere gebeurtenissen plaats. In de Koperslagerij startte op die datum de veiligheidscompetitie, zoals deze in tal van andere afdelingen reeds geruime tijd met goede resul taten draait. De heer D. A. van Woerkom sprak n.a.v. dit feit een grote groep werknemers toe, die zich vóór de 3 competitieborden had verzameld. „Veiligheid is een zaak van goed samenspel tussen leiding en werk nemers en een kwestie van mentaliteit. Willen wij ongevallen, welke het gevolg van menselijk falen zijn, voorkomen, dan moeten wij de oorzaken opsporen en door het tref fen van de juiste maatregelen voorkomen. Het verkeer op de weg is vandaag aan de dag een kwestie van leven en dood. Dagelijks gebeuren er ongevallen met min of meer ernstige afloop. Ook dit ongevallen- cijfer moet dalen. Daarom is in deze competitie 'het van en naar de werf gaan ook opgenomen. Bij deze veiligheidscompetitie hebben wij uw aller medewerking no dig, dus ook van de bazen, die in feite de „eerste veiligheidsinstruc teurs" zijn te noemen. Moge de competitie een goede bijdrage zijn ter voorkoming van veel leed, voor alle werkers in en buiten de Koperslagerij." De heer van Woerkom verzocht de heer F. Sparreboom als veiligheids inspecteur de spelregels bekend te maken. „Wel ligt het ongevalscijfer, wat ons bedrijf betreft, niet aan de hoge kant, maar nog altijd zijn er dagelijks pl.m. 35 werknemers door een ongeval thuis." De Veiligheidsinspecteur deed een beroep op allen bij de bestrijding van ongelukken en stelde dat niet veilig werken gelijk staat met niet economisch werken. „Daar de baas in een afdeling t.o.v. de veiligheid een belangrijke plaats een sleutelpositie inneemt, doe ik ook een beroep op hem. En nu de nieuwe spelregels: bij 100 dagen veilig werken ontvangt de winnende groep de veiligheidswimpel; bij 175 dagen krijgen de win naars de alom bekende 4-kleuren ballpoint en bij 250 dagen veilig werken een andere verrassing. Deze geschenken moet men echter niet als beloning beschouwen." Na de toespraak van de heer Sparreboom ontstaken de drie bazen eigenhandig het groene licht op hun eigen bord en hiermede was de competitie van de Koperslagerij tussen 3 groepen o.l.v. de bazen Eykenbroek, Semeijn en Van Zijl gestart. Als lid van de Ondernemingsraad sprak ook de heer G. Sterkman nog enkele woorden. Hij wees er op dat men aanvankelijk niet zo erg enthousiast was t.a.v. deze veiligheidscompetities, maar „niemand van ons heeft ook maar enig voordeel van een ongeval. Er kan slechts leed voor ons en onze gezinnen uit voortvloeien, dus laten we van deze competitie een succes maken." In de Verzinkerij bereikten op 4 april twee van de drie „strijdende" groepen het punt, waarop zij 200 dagen veilig hadden gewerkt. Hier sprak de heer J. Slieker zijn mensen toe en wenste hen geluk met dit resultaat. „Het is inderdaad aan het teruglopen van het aantal letsels goed te zien, dat er veiliger wordt gewerkt. Helaas is de 3e groep achterge bleven, maar dit mag hen niet ontmoedigen. Rustig doorgaan tot de 300 dagen veilig werken zijn bereikt is en blijft steeds het parool."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 20