Een film van en voor burger en militair (^NIEUWS 20 „In de film, welke wij nu aan het opnemen zijn, zullen beelden voorkomen uit de burgermaat schappij en onze krijgsmacht. Er zullen dus typische overeen komsten en verschillen te zien zijn. In beide gevallen gaat het ons om „de vakman in zijn werk". Het is immers van het grootste belang dat men over goede vakmensen kan beschik ken. Waar wij nu aan bezig zijn, wordt een wervingsfilm, die in garnizoensplaatsen en op ouder- dagen zal worden vertoond. Ook zal de televisie t.z.t. de film uit zenden. De initiatiefnemer van deze film is Overste J. Glaser en zij is in opdracht van Z.E. Staatssecre taris Calmeyer verder ontwik keld. De allereerste, informatieve bespreking vond plaats tussen Overste Glaser, ir. B. Wilton en mijn persoon. In de film zal de nadruk wor den gelegd op het werk van de vakman. Onze militairen zullen kennis maken met vele soorten vakwerk. Gegadigden voor kort- verband-vrijwilligers hebben een unieke gelegenheid te zien, dat ook in de militaire dienst gele genheid is de nodige vakkennis op te doen en uit te breiden, zelfs in vrije tijd. Er wordt aan gedacht om in de toekomst ook nog andere thema's via het filmbeeld te be handelen. Ik denk hierbij bij voorbeeld aan het teamwork en de bedrijfsdicipline, welke ook in vele bedrijven in de burger maatschappij onmisbaar zijn en daar tot uiting komen." Dit is een korte samenvatting van hetgeen Majoor W. J. van de Poel ons mededeelde over het filmwerk, dat op 4 en 5 april jl. op onze werf plaatsvond. Opnamen van een uiterst een voudig slijpmachientje tot een zware as op één der grote draai banken, van een lassers-shot tot een scheepsboeg, zullen straks als film te zien zijn, terwijl uit het militaire leven eveneens vele interessante beelden zijn ver filmd: de vakman in zijn werk voor onze krijgsmacht. De in leiding is een speelse montage van schilderijen en prenten, be ginnende met de strijd tussen David en Goliath en eindigende met een tank uit Wereldoorlog I. De filmploeg van de Legervoor- lichtingsdienst bestond uit: Productie-leidster: Reserve le Lui tenant van de Milva mej. E. van Veen. Regisseur: Majoor W. J. van de Poel. Cineasten: Peter Staugaard (Fo rumfilm, Amsterdam) en W. Oldebroek. Script-girl: mej. M. P. van Eek. Tenslotte memoreerde Majoor van de Poel gaarne de prettige samenwerking met en medewer king van personen en instanties op de werf tijdens het opnemen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 22