C.B.O.-conferentie 9 NIEUWS Bij deze toezending verzoekt de Vakraad aan de onderneming en de werknemers-organisaties het overleg te voeren over de definitieve invoering en de oplossing van eventueel optredende problemen. Het overleg. Uit het voorgaande is reeds duidelijk geworden, dat dit overleg wordt gevoerd door de betreffende onderneming enerzijds en de werknemersorganisa tie anderzijds. Waarover gaat nu dit overleg? In het algemeen kan gezegd worden: over het door de Vakraad toegezonden Werk- classificatie-rapport. Nu bestaat dit rapport uit een aantal delen nl.: a. de ondernemings-functielijst, (waarin opgenomen alle omschreven functies, maar nu met de aanduiding van de werkklasse, waarin elke functie is ingedeeld); b. een overzicht van de verdeling van alle werk nemers over de 6 werkklassen; c. een overzicht van de gemiddelde lonen per werkklasse; d. een aantal conclusies, voortvloeiende uit b. en c. Het hier bedoelde overleg zal voornamelijk toe gespitst zijn op punten c en d. De door de Vakraad berekende gemiddelde lonen zijn nl. gebaseerd op de bestaande lonen. Nu kan het voorkomen, dat deze gemiddelde lonen in sommige werkklassen lager liggen dan de (in de C.A.O.) vastgestelde minimum gemiddelde lonen. Voor beide gevallen zal dus een oplossing gevon den moeten worden. Verder zal in dit overleg ter sprake komen de de finitieve datum van invoering en door wie en op welke wijze de noodzakelijke (en/of gewenste) me dedelingen aan het personeel zullen worden gedaan. Uit bovenstaande blijkt, dat in dit overleg niet ter sprake (kunnen) komen - de ondernemings-functielijst en de bezetting per werkklasse. Evenmin wordt in dit overleg gesproken over in dividuele lonen en de verschillen daarin. Dit is ook begrijpelijk als wij bedenken, dat het onmogelijk is voor de werknemers-organisatie zich een oordeel te vormen over de juistheid van de omschrijving van de functies, noch over de inde ling van de mensen in de functies, noch over de prestaties etc. van de individuele werknemers. Eerst als het overleg geheel is afgesloten en hiervan aan de Vakraad mededeling is gedaan, geeft de Vakraad toestemming om de werkclassificatie in te voeren. Hoe de resultaten en wat de consequenties van een en ander zullen zijn is thans uiteraard nog niet vast te stellen. Hopelijk zal het echter mogelijk zijn binnen niet al te lange tijd hierover, via de O.R., nadere me dedelingen te doen. Op woensdag 3 en donderdag 4 mei 1961 belegde de Regionale Commissie Beneden-Maas van het C. B.O. (Contactcentrum Bedrijfsleven-Onderwijs) een conferentie over de Nederlandse scheepsbouw voor rectoren, directeuren en docenten van het V.H.M.O. Deze conferentie vond op 3 mei plaats op onze werf en op 4 mei in „Bellevue" te Rot terdam. Ir. B. Wilton verwelkomt het gezelschap. De opening en sluiting geschiedde op beide data door de voorzitter van de commissie, dr. D. Hout zager, directeur N.V. Levensverzekering mij. HAV- Bank te Schiedam. Er werden drie inleidingen gehouden, t.w.: De ontwikkeling van de Nederlandse scheepsbouw, door ir. J. H. Mulock Houwer jr. directeur N.V. Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen. De bouw van een schip, door ir. J. W. R. Thomson, directeur Amsterdamsche Droogdok Mij., te Am sterdam. De Groningse coasterbouw, door de heer D. E. Gorter, directeur N.V. Machinefabriek en Repara tiebedrijf D. E. Gorter te Martenshoek. Op 4 mei 's morgens vertrokken de deelnemers in drie groepen per boot naar drie verschillende werven in onze omgeving. In de middag sprak de heer F. E. M. Smulders, adjunct-directeur N.V. Werf Gusto v/h firma A. F. Smulders, over het onderwerp: Beroepsmogelijk heden op middelbaar en hoger niveau in de scheeps bouw. Prof. ir. J. Gerritsma, hoogleraar in de Scheeps- bouwkunde aan de T.H.S. te Delft sprak tenslotte over: Speurwerk in de Scheepsbouwkunde.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 13