19 (^NIEUWS worden afgenomen die wij hierboven noemden. Nu bent u weer geïnformeerd over een stukje Bedrijfsschool. De volgende maand, bijna vakantie, lopen we nog even binnen in de hal van de bankwerkers en draaiers. Interessant! Moederdag Dat onze leerlingen hun moeders niet vergeten blijkt wel uit deze foto. De jongens van het voor bereidend jaar hebben van plaat een bloembakje gemaakt en daarna het draadmotiefje eraangesol- deerd. Met de meegebrachte plantjes krijgt het ge heel een leuk aanzien. Wij vermoeden dat deze jongens met dit moederdaggeschenk wel eer zul len inleggen. Op toernee. Het handbal-elftal van de Bedrijfsschool heeft als gast van de Havenvakschool in Rotterdam een ge deelte van haar jaarlijkse sportdag meegemaakt. De jongelui waren uitgenodigd om een ere-wed- strijd te spelen tegen een team van de Havenvak- school. Weer eens werd bewezen dat ze in Rotterdam-Zuid uitnemende gastheren zijn. Oh ja, we wonnen met 6-1. Het Bedrijfsschoolelftal wint de cup. Op de foto hiernaast ziet u de aanvoerder van dit elftal, Ger Robbemond, de Cup ontvangen uit handen van de burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. Peek. De finale tegen de R.H.B.S. werd vol spanning te gemoet gezien, omdat insiders, die dit elftal had den zien spelen, fluisterden, dat die H.B.S.'ers niet voor de poes waren. Op het Hermes-terrein, omzoomd door een grote schare Bedrijfsschool- supporters, werd deze strijd uitgevochten. Het Be- drijfsschool-elftal behaalde de overwinning door drie goals van Ary v. d. Zouwen op een zich moe dig werend H.B.S.-team. De opstelling was: staande v.l.n.r. de goalgetter Ary v. d. Zouwen, Jan Gijzen, Vincent Rond, Evert Bras, Ger Robbemond, Sjaak Smulders, Henk Deursen, Peter v. d. Harg - knie lend: John v. d. Linden, Herman Frehe, Wim v. Geldre, Kees v. d. Bos, Henk Rombout en Mein- dert Wapenaar. Even afrekenen Heren Als het warmer wordt en de zomer kondigt zich weer aan, dan nadert de tijd dat de Stichting Bemetel roept: „Hoogste tijd, even afrekenen Heren En deze afrekening zal in eerste instantie geschie den tussen 24 mei en het moment dat u dit leest, want dan is een groep van 44 leerlingen bezig met het practisch gedeelte van het Bemetel-examen '61. Dit betekent dat de examen-candidaten van een examen-tekening, geheel zelfstandig, een werkstuk moeten maken, binnen de daarvoor uitgetrokken tijd. Deze examen-stukken worden gestuurd naar de Houtrusthallen in Den Haag, waar een legertje specialisten klaar staat om het werk op te meten. Daarna worden de vakleer en het tekeninglezen schriftelijk afgenomen. De candidaten van de scheepsbouw hebben op 15, 16, 17 mei in gebouw „Irene" al een gedeelte ge daan, namelijk het Uitslaan en Afschrijven. Zij worden dan getest op hun kennis van tekenen. De vakken die dit jaar geëxamineerd worden zijn: Bankwerken, Draaien, Frezen, Koperslaan, Kotte ren, Plaatwerken, Scheepsbeschieten, Ijzerwerken- Afschrijven en Schilderen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 23