VEILIGHEIDSNIEUWS De eerste Veiligheidscompetitie aan boord van schepen ONGEVALLEN MET ARBEIDSONDERBREKING PAAR MOET IETS AAN GEDAAN WORPEN Elk jaar opnieuw plaatsen wij deze tabel in onze veel gelezen W.F.-krant. Soms maakten wij onze op- en aanmerkingen voor iedere af deling apart, over de wijze waarop deze haar veiligheid in meer of mindere mate betrachtte. Nu laten wij dit achterwege. Deze tabel spreekt een duidelijke taal. Zij, die oren hebben om te horen en ogen om te zien, doen hun voor deel hiermee. Het is voor velen nog niet te laat. Veiligheidsdienst. 22 Ook de Buitenbankwerkers Nieuwbouw gaan het nóg veili ger doen. Omstreeks half april startte een veiligheidscom petitie in deze afdeling. Daaraan wordt deelgenomen door 3 groepen onder leiding van de bazen H. Heykoop, A. Troeleman en G. M. Veldhoen. Ter gelegenheid van dit feit heeft de heer J. de Ruyter de groepen toegesproken. „De start van de competitie geschiedt op een enigszins officiële manier, opdat men zich met nog meer enthousiasme voor het doel - de veiligheid - zal inzetten. Enkele punten wil ik onder uw aandacht brengen. Allereerst de ongelukken met arbeidsonderbreking bij het komen naar en het gaan van de fabriek, die ook in deze competitie zijn opgenomen. Het aantal van deze ongevallen bedraagt nl. 10 van het totaal. Dit is toch werkelijk zeer veel. Met wat meer zelfdiscipline en kennis van de verkeersregels is daar heus wel' iets aan te doen in gunstige zin. Dan wijs ik u op het dragen van helmen tijdens het werk. Het gebruik ervan blijkt terug te lopen. En tenslotte: vergeet uw veiligheids- bril en -schoenen niet. Men meent wel eens, dat onze competitie t.o.v. hen, die in werkplaatsen werken enigszins ongunstig ligt. Vergelijken wij echter enkele jaarcijfers van 1960, dan slaat onze groep nog niet zo'n gek figuur in vergelijking met werkplaatsen en is deze competitie zeker aanvaardbaar. In onze afdeling kwamen in I960, 14 ongevallen voor op een totaal van 83 werknemers. Dit is verhoudingsgewijze 1 op 6. In de werkplaatsen Koperslagerij en Plaatwerkerij was de verhou ding respectievelijk 1 op 5 en 1 op 4.4." De Veiligheidsinspecteur, de heer A. Potuyt zeide o.a. het volgende: „Men heeft zich afgevraagd of competities als deze juist zijn. Verliest men door het geven van geschenken niet het werkelijke doel uit het oog? Daar wil ik op antwoorden, dat de kleine geschenken alleen als uiting van waardering bedoeld zijn en als zodanig moeten worden beschouwd. Het doel is en blijft veilig werken. Dit is nog altijd nodig, want om de 2 seconden gebeurt er in Nederland een onge val, om de 33 seconden een ongeval met arbeidsonderbreking en om de (bijna) 5 uur een dodelijk bedrijfsongeval in de bedrijven. Thuis is het nog erger, alhoewel tussen bedrijf en thuis geen vergelijking kan worden gemaakt, aangezien er meer mensen thuis zijn, dan in de bedrijven." Omtrent de spelregels deelde de Veiligheidsinspecteur mede, dat een winnende groep na 100 dagen veilig werken een wimpel op het betreffende bord krijgt, na 175 dagen per man van de groep een ballpoint of gelijkwaardig geschenk bij een tweede overwinning en na 250 dagen een persoon lijke verrassing plus een wisselbeker voor het winnende team. Deze beker wordt groepseigendom bij 3 X winnen. De tweede prijswinnaar zal eveneens een beloning ontvangen. Na het ontsteken van het groene licht op het scorebord door de heer Heykoop werden enkele vragen over de vei ligheid gesteld, die door de heren Potuyt en J. Vos naar genoegen werden beantwoord. VEILIGHEIDSINSTITUUT A11 - 5 2 Op naar de 250 dagen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 26