3e lustrum Personeelsvereniging -W.F. N.D.S.M. bij W.F. In ons maartnummer werd melding gemaakt van plannen inzake de viering van het 3e lustrum, het welk in 1961 zou plaatsvinden. Daarbij zou dan de Personeelsvereniging van de N.D.S.M. te Amster dam haar gewaardeerde medewerking verlenen. Onder auspiciën van beide Hoofdbesturen werden de plannen uitgewerkt en op 3 juni hebben de feestelijkheden plaatsgevonden. Hieronder volgt een verslag van dit gebeuren. Allereerst het programma. Te pl.m. 10.30 uur werden de bussen uit Amsterdam te Overschie door de Rotterdamse verkeerspolitie „opgevangen". Ja, zo staat het er: „opgevangen". Gelukkig hebben onze Amsterdamse vriendinnen en vrienden daar niets achter gezocht. Zij „namen" het op z'n Amsterdams; sportief en humorvol. Sommigen vonden het zelfs eervol door andere dan onze hoofdstedelijke politie te worden „opgevan gen". Ter opluistering van de ontvangst op de werf stond de Harmonie-W.F. gereed om, zodra de meer dan 300 gasten de bussen hadden verlaten, met opgewekte marsmuziek de stemming erin te bren gen en te houden. Spoedig na de ontvangst in de kantine van het Hoofd kantoor vertrokken de hengelaars naar Brielle om als moderne Watergeuzen (het heeft daar nl. ge stortregend) de vissen in de Buitenhaven te ver overen. Het is een zeer matig succes geworden. Met pl.m. 80 man kwakte men twee vissen op de wal. W.F. sloeg daarbij N.D.S.M. met 10 mm voor sprong De dames vertrokken te pl.m. 1.30 uur naar Schoonhoven. Over deze tocht schrijft één der deelneemsters (mej. M. Korpel). Hartelijk dank voor deze bijdrage. Te 2 uur precies begonnen de sportgebeurtenissen: tennis, biljart, voetbal, bridge, klaverjas, schaken en philatelie. Met een cabaret-avond en een dansje in de kantine van Dokkantoor Oost eindigden de feestelijkheden, die als bijzonder geslaagd in onze herinnering blijven voortleven. Op de rondwandeling langs de strijdperken kregen wij de indruk dat overal sportief is gestreden. De voorzitter van de afdeling voetbal-W.F., de heer G. P. Schippers, was gaarne bereid er het zijne van te zeggen: „Het was in feite een goede les voor ons le elf tal. Na een serie overwinningen in de competitie is het met 0 - 3 verliezen van een 2e klasse K.N.V.B.-elftal wel een lesje. Technisch, maar vooral ook wat betreft de lichaamsconditie, waren onze gasten beter, véél beter en dit gaf de doorslag. Ons tweede elftal won met 3-0 in een fors gespeelde wedstrijd. Bij de schakers heerste de bekende stilte, af en toe onderbroken door zacht knarsende geluiden: ze denken! Jammer was het voor uw verslaggever, dat hij zijn favoriet (natuurlijk een W.F.-er) lang zaam maar zeker naar de „dinges" zag gaan: een voorbeeld van „door dienst opgelegde zelfkwel ling". De klaverjassers - althans W.F. - waren opgeto gen: duizenden punten voor! Bij de bridgers goede moed, dat er voor W.F. winst in zou zitten. (Hetgeen ook na afloop zó bleek te zijn). In het verenigingsgebouw was - naast wat gemompel - het tikken van de biljartballen niet van de lucht. De afdeling Philatelie - althans één der W.F.-bestuursleden - was bepaald wèg, finaal wég. Hij vroeg nl. een dag na het feest uw verslagge ver waarom hij niet even was komen kijken, ter wijl deze, nota bene, vlak naast bedoeld bestuurs lid had gestaan, vol animo om zijn geringe post zegelkennis uit te breiden. Van opgaan in het werk gesproken Bij de afdeling tennis waren helaas de gasten aan de verliezende hand. 's Avonds om 8 uur vernamen wij van de voorzitter 8 Welkom in Overschie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 10