De slag Koninklijke onderscheidingen (^NIEUWS 14 Nooit trok een leger zó ten strijd. Zo moedig en zo vastberaden. Wij gaan! Het is de hoogste tijd! Groet makkers, kinderen en gade. Daar trekken zij de jungle in. De wapens zullen sterk straks spreken. Als kameraden, één van zin, Zullen zij 's vijands weerstand breken. En in die zomerochtendstrijd Sneven de vijanden bij hopen. Eén juni! Mijlpaal in de tijd: Dan is het visseizoen weer open. G. Zeer spoedig na zijn 40-jarig jubileum werd de heer F. C. Hoogerwaard, met zijn echtgenote, we derom op het Hoofdkantoor ontvangen, nl. op 13 juni j.l. In de Directiekamer sprak de heer Ir. B. Wilton hem toe en zeide o.m.: „Wij hebben van de Burgemeester van Rotter dam bericht ontvangen, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd u de eremedaille in brons verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau toe te kennen. Dat uw werk ten onzent ook buiten onze bedrijfs- gemeenschap op deze bijzondere manier gewaar deerd wordt, stemt ook ons tot vreugde. Wij felici teren u van harte en hopen, dat u deze onderschei ding nog jaren in goede gezondheid moogt dra gen. Ook u, mevrouw, onze hartelijke gelukwen sen." Na zijn toespraak speldde spreker de medaille op de borst van de heer Hoogerwaard en reikte hem namens de directie de draagmedaille uit. Het gesprek ging na het officiële gedeelte al spoe dig op ongedwongen wijze in de richting van de allereerste," maar ook de latere prestaties van de heer Hoogerwaard als bankwerker. Daarbij kwam zelfs het jaartal 1921 ter sprake. Bij de plechtigheid waren aanwezig de heren ir. J. E. Woltjer, ir. F. F. Mattern, ir. F. C. Smit en J. Th. Corver. In de cantine van het Hoofdkantoor waren de baas van de betrokken afdeling, de heer P. A. Kieboom en de heer W. Schriek (collega-bankwer ker) aanwezig om onder het genot van een kop koffie het echtpaar geluk te wensen met de Ko ninklijke Onderscheiding.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 16