„Schroef en as" S.S. „Orsova" Ziekmelding Werkhervatting 19 (^NIEUWS Het 28790 gross ton metende Britse passagiersschip „Orsova", eigendom van Orient Steam Na vigation Co. Ltd. in London, werd op 16 mei jl. in ons grootste dok drooggezet voor het verwis selen van de zwaar beschadigde, 25 ton wegende B.B. schroef. Voor het uitvoeren van deze op dracht waren slechts 2 dagen ge pland, doch bij aanvang van de werkzaamheden bleek dat de schroefas krom was en vernieuwd moest worden. Dat dit een tijdrovende reparatie moest worden, kan men zich in denken, wanneer men weet, dat 2 assen, elk ongeveer 18 ton we gend, verplaatst dienden te wor den om de 27 ton wegende schroefas met een 18 ton wegende tussenas door het ruim naar bui ten en naar onze machinefabriek te kunnen transporteren en na be werking aldaar wederom via de zelfde weg terug. De reder evenwel stelde ons voor de bijna onmogelijke taak het schip uiterlijk 25 mei om 24.00 uur op te leveren, omdat er op 28 mei 675 passagiers op de kade in Southampton zouden staan. Door uiterste inspanning is het ons gelukt het schip op 25 mei om 20.00 uur op te leveren. Een woord van lof aan het adres van onze afdelingen buitensjou wers en buitenbankwerkers, die doen realiseren, is hier zeker op zijn plaats. Proficiat. dagelijks, zonder dat hier enige ruchtbaarheid aan gegeven wordt, een druk bezet dokprogramma Ziekmelding moet geschieden op de eerste dag van ongeschiktheid wegens ziekte vóór 9 uur v.m. aan de Geneeskundige dienst van Wilton-Fijenoord, telefoon 69200 toestel 3337. De patiënt is verplicht, zodra hij zich in het begin van zijn ziekte of in het verloop daarvan buitenshuis kan begeven, ten spoedigste op het spreekuur van de bedrijfsarts te verschijnen. Dit spreekuur wordt als volgt gehouden: Gebouw Geneeskundige Dienst werf Schiedam, dage lijks om 8.30 uur v.m. (behalve des zaterdags) Idem werf Rotterdam, dagelijks (behalve des zater dags) om 15.00 uur. Zij, die na ziekte of ongeval het werk gaan hervatten, dienen zich onder opgave van naam en controlenummer te melden op één der plaat sen als hierna vermeld: Schiedam Portier hoofdingang Vlaardingerdijk. Portier ingang Oost. Rotterdam Portier Westkousdijk. Fijenoord Portier Feijenoorddijk.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 21