PLEZIER NA HET WERK (10) (^NIEUWS Draaiorgel en concertorgel 55 jaar oud scheepje Wat zal ik hierna gaan houwen? In deze rubriek wordt voor de eerste maal een ar tikel opgenomen over de vrijetijdsbesteding van één onzer oud-werknemers. Gaarne verleent de Redactie hem plaatsruimte, want zijn werk is wel iets bijzonders. De heer R. J. Kuijpers is een korte, forse man, aan wie men niet ziet dat hij 72 jaar is. Hij kent het leven en de arbeid van vroeger jaren in de Rotterdamse havens, want als havenarbeider heeft hij er jaren gewerkt. In zijn jeugd was hij als dek jongen op de havensleepboten werkzaam. Daaraan en aan het feit, dat hij een binnenschip- perszoon is, is het misschien te danken, dat hij op jeugdige leeftijd al een kleine botter vervaardigde. Het model is nu 55 jaar oud en het is een prachtig staaltje van vrijetijdsbesteding. De heer Kuypers vertelde, dat hij het destijds met behulp van een aardappelschilmesje maakte Het is bekend dat het onderwijs aan schipperskin deren vroeger niet bepaald „af" was: Vandaag een dag onderwijs in Amsterdam, morgen een dag in Rotterdam. Niettemin tonen de vrijetijdsproducten van deze oud-werknemer aan, dat hij een zeer scherp waar nemingsvermogen bezit, naast een onbetwistbaar juist gezicht op onderlinge verhoudingen bij uit eenlopende voorwerpen. Men kijkt z'n ogen uit, als deze hobbyist twee complete draaiorgels (40 X 35 cm), een concert orgel (50 X 40 cm), een motorjacht, een prachtig afgewerkte zeesleepboot (58 X 13/4 X cm) en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 23