Thoraldo verklapt goochelgeheimen O Or VERZORGD DOOR HET KINDERBLAD „KRIS KRAS'' TE AMSTERDAM de wonderlijke cent 'AL£.UOa<a Dit keer een erg leuke toer. Je hebt er voor nodig: een glas schoon water, een grote zakdoek en een cent. De toeschouwers kunnen ge rust alle voorwerpen goed bekijken ze mogen een slokje van het water nemen en zelfs een merkte ken (een kruisje of handtekening) op de cent zetten. De cent gaat nu onder de zakdoek en wordt door iemand vastgehou den door de zakdoek heen. Ieder een mag voelen of hij er nog is. Nu wordt het glas met water onder de zakdoek geschoven, zodat de cent er recht boven wordt gehouden. Een van de toeschouwers moet met beide handen de zakdoek om het glas houden, zodat de cent alleen maar in het glas kan vallen. Degeen die de cent vasthoudt, laat hem nu los we horen een tik zodat we zeker weten dat de cent in het glas ligt de zakdoek wordt weggehaald en dan ligt er niets in het water en de gemerkte cent ligt naast het glas! Deze toer kun je maar één keer doen. Onthoud overigens heel goed dat alle echte goochelaars hun toe ren niet te vaak herhalen. De kans, dat je ontmaskerd wordt, is dan veel te groot en bovendien is het vervelend voor je publiek. Nu zal ik jullie vertellen hoe deze truc in elkaar zit. Maar eerst spre ken we af, dat we de oplossing echt niet verder zullen vertellengoed Je hebt nog iets meer nodig dan de drie dingen, die ik in het begin noemde: n.l. een glazen plaatje dat net zo groot is als een cent. Nu vraag je je af hoe je daaraan komt; welnu, let eens op de electrische stoppen die jullie thuis hebben voor het licht. Op zo'n witte stop zit een glazen plaatje en wanneer je de doorgeslagen stoppen verzamelt, kun je daar de ronde glaasjes voorzichtig uithalen. Neem nooit de goede stoppen uit het schakel bord dat is levensgevaarlijk en bovendien heb je alleen maar iets aan de doorgeslagen stoppen. Als je nu deze tovertoer doet, stop je niet de cent onder de zakdoek, maar het glazen plaatje. De cent houd je zolang in je rechterhand en wanneer één van de toeschouwers de handen om het glas met de zak doek legt, stop jij de cent gauw onder de slippen van de zakdoek. De toeschouwers denken natuurlijk dat ze de cent in het glas horen tikken, maar het is het glazen plaatje en dat zie je niet in het water liggen, wanneer je er ten minste niet met je neus op gaat liggen. Maar de goochelaar moet natuurlijk voorkomen dat de men sen al te goed kunnen kijken. Oefen vooral eerst goed speciaal het verwisselen van de cent en het gla zen plaatje. Ik doe deze goocheltoer met veel succes en ik hoop dat jullie er net zoveel plezier van zullen hebben als ik!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 25