VERENIGING Afdeling Dameskoor Afdeling Harmonie Afdeling O. en A. Afdeling Zwemmen Dames waterpolo Afdeling Voetbal BEDRIJFSCOMPETITIE 1961 11 (^NIEUWS DAMESKOOR W.F. ZINGT IN SOEST Ons Dameskoor heeft op 16 mei een bezoek gebracht aan het Sana torium „Zonnegloren" te Soest en voor aldaar vertoevende patiënten enige liederen gezongen. Het gezelschap was om 8.00 uur per bus uit Vlaardingen vertrok ken en reed via Gouda (langs het bekende, mooie stadhuis) en Haas trecht richting Soest. In het Sanatorium verwelkomde de directrice, mevr. Pruis, het koor. Er werd in verschillende afdelin gen gezongen. De patiënten heb ben dit bijzonder op prijs gesteld. Na de koffie (met koek) sprak de directrice een hartelijk dankwoord, want zij vond het zeer prettig als gezonde mensen op deze manier voor hun zieke medemensen iets doen. De reis werd voortgezet naar de bekende plaats Lunteren. Daar nuttigde het gezelschap de prima broodmaaltijd. Vanuit Lunteren zette men koers naar Apeldoorn om verstrooiing te zoeken in de Julianatoren. In het laatste reisdoel - „Ouwe hands Dierenpark" te Rhenen - stond een afscheidsdiner klaar en zeer „voldaan" we#I na deze ver sterking de tocht huiswaarts aan vaard. Het Bestuur. Harmonie en Koren W.F. Op 21 juni hebben het Dames-, het Mannenkoor en de Harmonie- W.F. in de Grote of St. Laurens- kerk te Rotterdam medewerking verleend aan de Herdenkingsdienst ter gelegenheid van het jaarlijks congres van de Nederlandse Ver eniging van Ex-Politieke Gevan genen. Wij hopen in het juli num mer nader op deze gebeurtenis te rug te komen. „Ik wens u een prettige zomer en tot weerziens in september." Met deze woorden besloot de heer J. van den Broek, secretaris van O. en A., zijn korte sluitingstoe spraak op donderdag, 25 mei in Musis Sacrum te Schiedam. Deze laatste avond van het seizoen 1960/1961 was geheel gewijd aan de film: het Hospitaalkerkschip „De Hoop", enkele tekenfilms en na de pauze „Anny Get Your Gun". Bijelkaar een licht te ver teren programma, geheel geschikt om als „afsluiting" dienst te doen. Over het totaalbezoek van onze le den in het afgelopen seizoen, meende de heer Van den Broek optimistische woorden te kunnen spreken. In een kort onderhoud zei hij: „In het algemeen gesproken kan ik zeggen, dat het Bestuur, wat de opkomst betreft, werkelijk tevreden mag zijn. Men hoort op dit terrein vaak pessimistische klanken: tanende verenigingsbe langstelling, weinig animo voor vergaderingbezoek enz., maar met O. en A. valt dit echt wel mee. Dit is mij trouwens meerma len persoonlijk door insiders ge zegd. Wij gaan dus maar rustig door met ons werk." Contactavond 27 mei 1961 Eindelijk hebben we dan weer eens een contactavond gehad en het was zó De opkomst was niet zo erg groot, wat echter aan de gezelligheid geen afbreuk deed. Er werd veel gedanst, spelletjes gedaan en tenslotte zijn er een paar taarten verloot. De winnaars, die er onmiddellijk het mes inzet ten, deelden met gulle hand rond. Opmerkelijk was het, dat kennelijk geen van de aanwezige dames zich zorgen maakte over haar lijn. We hebben ons kostelijk geamu seerd met Leen Verkerk, die deze avond tot de ontdekking is ge komen, dat het dansen met een bezem ook heel plezierig kan zijn. Uit de stemming is wel gebleken, dat zulke avonden meer gehouden moeten worden. Dit zal het on derling kontakt in onze vereni ging zeker op peil houden. De jongelui zowel als de ouderen hebben zich deze avond buitenge woon geamuseerd. De dames hebben er weer haar eerste wedstrijd in het zomersei zoen opzitten. Zij moesten tegen het tweede zevental van R.Z. P.C. spelen. Het resultaat was niet om te juichen. Er werd met 13-1 verloren. Dit kwam zeker niet door de keep- ster, want José Bouman heeft ver schillende moeilijke ballen kun nen houden. Hoofdzakelijk was het de snelheid en het goede plaatsen van de te genpartij, waartegen onze dames niet op konden. Door goed samenspel kon Bep Dekker met een mooi schot één tegendoelpunt maken. Maar dat was dan ook de enige kans die ze kregen, want de hele verdere wed strijd kon er eigenlijk alleen maar verdedigd worden. Deze eerste wedstrijd is niet succesvol afgelo pen. Het is te hopen dat een volgende wedstrijd een beter resultaat heeft. De maand juni stond in het te ken van de bedrijfs-voetbalcom- petitie. Elf elftallen hebben ge tracht om bovenaan de ranglijst te komen. Zoals altijd is het er aan één gelukt: de ploeg uit Machinefabriek 1. De competitie startte op 29 mei en eindigde op 19 juni met de beslissingswedstrijd tussen de elf tallen van de Bedrijfsschool en Machinefabriek 1. Over deze strijd het volgende. Een pittige partij, waarin de Be- drijfsschoolploeg met jeugdig élan de meer ervaren „Machine- fabriekers", tot na de rust heb ben weerstaan. Toen zegevierde de beterspelende ploeg en won in de 2e helft - verdiend - met 4 - 0. Omtrent het verloop van de ge hele competitie vernamen wij, dat

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 29