VAN OOST NAAR WEST 3 (^NIEUWS zigen gaf de denkbeeldige situatie weer van een kleine Ondernemingsraad, die een agenda moet sa menstellen. Interessant was het te constateren hoe gauw het doel van een vergadering dreigt te ver zanden, doordat hoofdzaken en bijkomstigheden dreigen te worden verward en hoe sterk de wissel werking van de gedachten van de leden op elkaar kan zijn. De derde en laatste dag werd besteed aan de be handeling van de door de rapporteurs van de dis cussiegroepen samengestelde agenda. Dit leidde tot een open en eerlijk debat, waarbij duidelijk gestel de en opbouwende critiek werd geleverd. Veel aandacht werd ondermeer besteed aan het punt, dat het van groot belang is de Ondernemingsraad tijdig van bepaalde zaken op de hoogte te stellen. Ook het contact tussen bedrijfsleiding en Onderne mingsraad kwam uitvoerig ter sprake. De voorzit ter wees erop, dat in deze tijd, waarin een onderne ming zich van vele adviseurs bedient, de stem van de Ondernemingsraad niet kan worden gemist. In zijn slotwoord kon de heer Wilton namens alle aanwezigen spreken, toen hij constateerde, dat met voldoening kon worden teruggezien op de goede sfeer waarin de besprekingen waren verlopen. De problemen bleken bij nadere kennismaking niet ge makkelijk te zijn en iedereen had zich terdege moe ten inspannen. Daarbij was wel gedemonstreerd, Zet het op schrijt Zeer ernstig na-gesprek dat sommige oplossingen tijd vergen en dat de juiste oplossing zeker niet altijd van materiële aard behoeft te zijn. Wie maandagmorgen 12 juni de werf door de poort aan de Vlaardingerdijk binnenstapte, kon wederom een verandering waarnemen. Langs het gereedge komen gedeelte van de nieuwe kade langs Hoofd kantoor en Scheepsbouwloods zag men een 12-tons wipkraan opgesteld. In het weekend had men met behulp van de bok „Heracles" deze kraan van lig plaats 21 (Oost) naar zijn geplande plaats (West) overgebracht. Dit geschiedde niet eerder, omdat de nodige ruimte nog ontbrak. Tevens verscheen op dezelfde datum langs het ge- reedgekomen kadegedeelte het eerste schip: de „Ingrid Leonhardt" uit Hamburg. Met de regelmaat van een klok schrijdt de grote havenuitbreiding voort naar haar voltooiing. Wie de werf betreedt ziet nu al de kaarsrechte, brede kade en de daarnaast liggende „boulevard", ge scheiden door een smalle opslagstrook. Een enorme lengte! Als straks het karwei voltooid is en de haven - naar wij hopen - regelmatig vol schepen ligt, zal het een imposant gezicht zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 5