14 JULI: Bedrijfsschool- NIEUWS de schooldeuren dicht (^NIEUWS 10 Het zijn niet alleen de hoogste cijfers, die be palend zijn voor de aanduiding van beste leerling van het jaar" Het grote moment voor Theo Verbiest. De heer Van der ]agt overhandigt hem de prijs. Martien Hölscher ontvangt zijn prijs Evert Bras biedt de heer Lagerwerf namens de leerlingen het cadeau aan Op de bijzondere datum 14 juli jl. werden de deu ren van de Bedrijfsschool voor 3 weken gesloten. Vakantie! Dag van de vrijheid! Ook in de geschie denis is er een 14e juli bekend, die toentertijd even eens iets met het woord „Vrijheid" uitstaande ge had moet hebben. In de school was er 's middags een lang, gevarieerd programma af te werken, alvorens „de afscheidstranen geplengd werden". De beste leerlingen van het jaar. De directeur van de school, de heer P. C. van der Jagt, zei in zijn toespraak, dat het verwerven van hoge cijfers nog niet wil zeggen, dat men dan als de beste leerling van het jaar beschouwd kan worden. „Dit begrip heeft iets te maken met het karakter. Zo'n leerling moet o.m. ook getoond hebben goed met anderen te kunnen omgaan. Heeft hij daaren boven goede cijfers, welnu, dan kan hij in aanmer king komen voor deze eervolle vermelding", zei de heer Van der Jagt. Eén voor één kwamen de 8 beste leerlingen „voor het front" en ontvingen een geschenk, dat met hun vak in verband staat. De één kreeg een boek werk (vakliteratuur), de ander een rekenliniaal. Het waren: J. S. S. Vermeulen (Scheepsbouw), M. Verbiest (Scheepsbeschieten), D. Vermaas (Plaatwerken), F. N. v. d. Dood (Bankwerken 2e leerjaar), E. C. Bras Bankwerken 3e leerjaar), H. Bot (Machinale Bewerking), W. A. M. van Geldre (Koperslaan) en M. Hölscher (Voorberei dend jaar). Punt 2 van het programma was het uitreiken van 31 IVIO-diploma's. Daarbij kunnen wij vermelden, dat er door zeer veel geëxamineerden hoge en zelfs zeer hoge cijfers zijn behaald. Veel tienen en negens! Knap werk van onze Bedrijfsschoolleer- lingen! „Ook mag ik wel verklappen, dat wij over de uitslagen van het Bemetel-examen zeer tevreden zijn. Dit zou niet zo kunnen zijn als jullie leraren niet op zo'n uitstekende manier de leerstof hadden onderwezen. Ik dank hen voor deze toewijding", aldus de heer Van der Jagt. Afscheid van concierge A. Lagerwerf In verband met het bereiken van de 65-jarige leef tijd ging de heer A. Lagerwerf afscheid nemen. Hij is 5 jaar lang als concierge van de school werk zaam geweest en de heer Van der Jagt zei daar over: „In onze school bent u een geziene figuur ge worden, die door uw stiptheid en eerlijkheid de waardering geniet van ons en van de leerlingen. Wij kennen u als iemand, die op het gebied van orde en netheid in uw domein geen gekheid ver staat. Mede daardoor heeft u dus medegewerkt aan de opvoeding van de jongens. Waar nl. deze twee begrippen - orde en netheid - ontbreken, zelfs al

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 12