ILLUSIE "fc 11 G NIEUWS heeft men overigens hoge cijfers, is er iets fout. Het spijt ons, dat wij afscheid van u moeten nemen. U bent echter 65 jaar, dus het moet wat rustiger aan. Ik wens u en de uwen nog vele gezonde en prettige jaren toe." Eén der leerlingen overhandigde de heer Lagerwerf een geschenk, dat deze bijzonder op prijs stelde. Hij zeide in zijn dankwoord dat hij altijd veel harte lijkheid van leraren en leerlingen had ondervonden en wees op de verantwoordelijkheid van ieder mens t.o.v. de gemeenschap. Hierna werden de overgangsrapporten uitgereikt. Hieruit ontstond het bekende geroezemoes van te vreden en minder tevreden stemmen. Punt 5 van het programma maakte daaraan al spoedig een einde. Film. De heer De Wit had weer een goede greep gedaan uit zijn blijkbaar onuitputtelijke voorraad „teena gerfilms". De jongelui staken hun bijval voor de automobilist, die uit pure mensenliefde (voor één mens!) tientallen anderen naar het leven stond, niet onder stoelen of banken. Gelukkig, dat het bij dit soort van films altijd goed afloopt en het gezond verstand van de jongelui weet werkelijkheid en verdichtsel wel te onderscheiden. Niettemin een opwindend besluit van een opwindende middag! En toen.... toen was er plotseling de vakantie! Handendrukken! Onbescheiden vragen over de uit slag van het Bemetel-examen, op welke vragen geen antwoord kwam! Dan: de uittocht! Plotseling heerste er een grote en vreemde stilte, waar even tevoren nog opwinding en lawaai was. De school was dicht! De werkplaatsen lagen verla ten, keurig opgeruimd en waar het nodig was op nieuw in de verf gezet. Inmiddels was de echtgenote van de heer Lagerwerf aangekomen en er was een prachtige gelegenheid om in intiemere kring enkele geschenken van het leermeesterkorps te overhandigen. Ook van deze taak heeft de heer Van der Jagt zich in het bijzijn van alle leraren gekweten. Een hartelijke toespraak gericht tot mevrouw Lager werf, vergezeld van bloemen, een prachtige koperen klok (electrisch) en een schaakbord voor de ver trekkende concierge vertolkten de waardering van directeur en leermeesters. VIERDAAGSE. Twee van onze leerlingen, t.w. Henk Bosveld 4de jaar Scheepsmetaalbewerker en Dirk Vermaas 3de jaar Plaatwerker, hebben na een intensieve training deelgenomen aan de Nijmeegse Vierdaagse. De jongens hadden er een week van hun vakantie voor uitgetrokken en ze hebben erg genoten. Het succes bleef dan ook niet uit, want trots verlieten zij de Keizer Karelstad met het Vierdaagse-Kruis op de borst gespeld. ..De beste leerlingen van het jaar" - v.l.n.r. Martin Hölscher. Henk Bot. Vim van Geldre. Theo Verbiest, Evert Bras en Ferdie r. d. Dood. joop Vermeulen en Dirk Vermaas ontvingen hun prijs in het kamp te Amerongen. Ze zijn vast van plan om het volgend jaar weer mee te doen en ze vragen zich af of er op de Bedrijfs- school nog meer jongens zijn die hier enthousiasme voor kunnen opbrengen. In ieder geval tot het volgend jaar in Nijmegen. Vandaag zag ik een groene laan In 't schaterende zonlicht staan Ik zag vandaag 't was even maar - De volle, rijpe korenaar. Ik ging vandaag langs sloot en plas En plukte voor een veulen gras. Vandaag genoot ik van de zee En nam een handvol vreugde mee. Ik luisterde naar 't vogellied En zag libellen op het riet Ik hoorde in mijn huis de lach. Vandaag was het een goede. dag. Hetgeen ik gister heb gemist Alsof ik het bestaan niet wist! Dat zag ik heden om mij heen Vandaag! De werk'lijkheid alléén! Zó werd vandaag een goede dag, Omdat ik nog geen morgen zag. Ik liad genoeg aart alles, wat Gratis de dag geschonken had En als vandaag dan gister wordt Zeg ik: Ik kwam toen niets te kort En wil opnieuw vandaag weer zijn Een mensenkind in vreugd en pijn. Ik leerde weer vandaag de wet, Datwie zijn hoop op morgen' zet Hem 't goede van vandaag ontgaat En morgen is misschien te laat.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 13