„Vooruit dan maar," fluisterde Paulus, „ik ga die reisring probe ren!" Het boskaboutertje zag een beetje wit om zijn neusje en hij had bibberknietjes. Heel voor zichtig schoof hij de ring aan zijn vinger, terwijl hij mompelde: „Ik zou zo graag eens een vreemde kabouter opzoe hoe hela - hoooooo!" Boems! Pats! Kletterde - kletterde klatsRinkeldekink kink! Vóór Paulus begreep wat er eigenlijk met hem gebeurde, was hij met een geweldige vaart tegen een vreemde kabouter aangevlo gen en die vreemde kabouter viel voorover in een teil met vaat werk! Het maakte allemaal een reusachtig kabaal en toen de bor den en kopjes waren uitgerinkeld, hoorde Paulus de vreemde kabouter proesten in het zeepsop. Paulus krabbelde haastig over eind, de vreemde kabouter ook en toen stonden ze elkaar een poos met grote ogen aan te staren. Doch daar barstte opeens de vreemde kabouter los in een stroom van verwijten. „Ik ben geen kegelspelIk zou juist mijn vaat gaan wassen, dat doe ik eens in 't jaar en nu heb jij „Neem me niet kwalijk," fluisterde Paulus, „het komt allemaal door deze reisring. Ik moet er nog aan wennen en ik weet ook nog niet zo goed hoe hij werkt en toen wilde ik een vreemde kabouter opzoeken en u bent wel een héél vr:emde kabouter, want wie wast er nu eens in 't jaar zijn bord jes af?" „Dat gaat je niets aan!" riep de vreemde kabouter boos, terwijl' hij onder luid gerinkel rondstapte in zijn teil met scherven. „Ik was wanneer ik wil, of liever: wanneer ik niet wil, want ik wil het niet, ik heb een hekel aan wassen en eens in 't jaar is meer dan genoeg en jij bent één van die eigenwijze kabouters, die tovermiddeltjes gebruiken zonder aan de gevolgen te denken!" Paulus beet op zijn baardje van ver legenheid. Hij had wel in de grond willen wegkruipen, zó schaamde hij zich. „Laat mij die reisring van jou eens zien!" bromde de boze kabouter. „Ja," zei Paulus kleintjes. Hij trok de reisring van zijn vinger en ffffffffff plof! Daar lag Paulus op zijn neus, midden in het grote bos! Zo eindigde de eerste reis met de reisring.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 20