(^NIEUWS 2 Kasteel Moermond Naam van de school, deze spreuk, maar voorname lijk het trainingssysteem wijzen er op, dat de cur sisten een programma volgen, dat op karaktervor ming is gericht. Men is daarbij uitgegaan van erva ringen tijdens de laatste wereldoorlog, toen bleek, dat de lichamelijke en de geestelijke kracht vaak ontbraken om weerstand te bieden aan moeilijke omstandigheden. In deze karaktervorming wil de Outward Bound-School helpen. Het trainings systeem is geheel gericht op „de daad" en is een welkome aanvulling op andere, waardevolle syste men van „vorming". Kanoën Op bezoek Deze inleiding is noodzakelijk, omdat drie jonge W.F.-werknemers, met vele anderen uit diverse bedrijven in Nederland, de eerste cursus hebben gevolgd. Wij hadden het genoegen om hen op 3 augustus in en om het kasteel „Moermond" aan het werk te zien. Wat daarbij opviel was „het doen in groeps verband" en de consequente doorvoering van het gehele systeem. De jongelui zijn 26 dagen intern en zijn onderworpen aan een rookverbod. Zij ver laten het Kasteel en het uitgestrekte terrein niet, dan alleen voor oefeningen buiten het terrein (zwemmen, kanovaren enz.). Zoals wij reeds schreven is het systeem gericht op „doen", individueel soms, maar in hoofdzaak in groepsverband. Het is opmerkelijk - zei de heer Ranft, directeur van de school - dat er uit een aanvankelijk niet-coöperatief ingestelde groep soms al heel spoedig een prima samenwerkend „team" ontstaat. Op het uitgestrekte terrein hebben wij verscheidene groepen in actie gezien en geconstateerd, dat er met élan en opgewektheid werd gewerkt. Zeer moeilijke opdrachten - en die krijgen ze - werden op prettige wijze aangepakt. Uit de groepen komen vanzelf de knapen naar vo-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 4