3 (^NIEUWS ren, die al spoedig als groepsverte- genwoordigers worden geaccepteerd. Zo waren er al twee van onze jonge werknemers in deze positie aan vaard. De opdrachten van de instructeurs zijn kort en duidelijk, maar de uit voering ervan wordt in bepaalde ge vallen aan de groep overgelaten. „Zij komen zelf wel tot de conclu sie, dat een of ander foutief is aan gepakt en corrigeren dan zichzelf" zei een der instructeurs. Op deze manier zagen wij hen bezig aan de bouw van een imposante hin- dernisbaan, met judo, zwemmen, kanovaren, veldloop met allerlei on verwachte situaties. Tenslotte zagen wij hen in één der zalen van het kasteel aan de ge zamenlijke maaltijd. Hier constateer den wij, dat geestelijke en lichame lijke inspanning de eetlust geen kwaad doen. Integendeel Twee van onze drie jongens heb ben wij gesproken en zij waren bij zonder enthousiast. Ze hadden het best naar hun zin en hun kleur was heel wat donkerder dan de onze Kasteel „Moermond" Achter de duinenrij van Noordwes telijk Schouwen ligt dit gebouw. Boven in de toren heeft men een prachtig uitzicht over het eiland. Over de geschiedenis van dit geheel gerestaureerde bouwwerk is veel te vertellen. Het slot moet ontstaan zijn tussen 1230 en 1244. Als zovele kastelen is het meermalen verwoest geworden en weer opgebouwd, ver anderd en aangepast aan andere si tuaties. Toch waant men zich in dit, geheel door een gracht omringd, kasteel in de middeleeuwen: deur door, kleine cn grote zalen, kelder met gewelf, prachtige tegeltableaus, eeuwenoude eikenhouten balken en verantwoorde aanpassing van ge restaureerde gedeelten. Wij kunnen de initiatiefnemers voor dit herstel dankbaar zijn, dat dit kasteel nu op deze wijze pronkt in het Zeeuwse landschap. Wanneer nu de opzet van de Out ward Bound-School mag bijdragen tot de vorming van doelbewuste jonge leden van onze maatschappij, dan zal de spreuk uit het verre ver leden opnieuw bewaarheid worden: Virtus post fata virescit! Gedeelte hindernisbaan Bouw hindernisbaan judo-les

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 5