(^NIEUWS 8 Na het bezoek aan de ..Armagnac"Toekomstige bedrijfsschool- leerlingen? fotomodel stond. Wij hoopten dat ze haar mantel maar niet zou uittrekken, want dan zouden wij zeker aan de fotograaf hebben moeten vragen, waar ze nu wel was gebleven In een ander verslag was de nachtelijke tempera tuur aanleiding tot de volgende beschrijving: „Het was die nacht behoorlijk koel. Schrijver dezes heeft wintervoeten gekregen en had ijspe gels aan zijn neus Midden in het kamp stond een paal met kleine vlaggen eraan. Op onze vraag wat dit beduidde, kregen wij ten antwoord, dat elke groep een eigen vlag had. De plaats aan de mast (hoger of lager) gaf aan hoe de groep haar werkzaamheden had verricht. Voor alle onderdelen werden nl. punten gegeven en deze vredelievende competitie werkte dus stimulerend. De winnaars kregen een klein aan denken. In dit geval was het een pocketboek, na tuurlijk over kamperen. Enkele cijfers bewezen, dat er niet werd stilgezeten. Honderden kilometers werden er in één week ge lopen en gefietst. Het volledige programma dat moest worden afgewerkt bestond uit de navolgende onderdelen: 1. Voorbereidend kamp (voor leerlingen, die dit voor de eerste keer meemaken). Zaterdag op de fiets naar het kamp - kamp in orde maken - opening - avondwan deling. Zondag Kerkbezoek - verkenningstocht door de bossen - vossenjacht. Maandag hindernisbaan - kaartlezen - dorpen- tocht - nachtoefening. Dinsdag instructie hike - oefenkamp inrichten op de zandverstuiving - bezoek S.K.F. (Kogellagerfabriek) Woensdaghike. Donderdag: terug van de hike - materiaal schoon maken - zwemmen - instructie Air borne tocht. Vrijdag Airborne tocht - gezellige afscheids avond. Zaterdag Kamp schoon achterlaten - vertrek naar huis. 2. Voortgezet kamp (voor de „veteranen' de leerlingen). onder Zaterdag op de fiets naar het kamp - kamp in orde maken - opening - instructie kaartlezen. Zondag Kerkbezoek - eenvoudige E.H.B.O. - tocht door de bossen - vossenjacht. Maandag Kaartlezen - tocht met bepakking (onderweg wordt gegeten). Dinsdag afleggen H.L.O. sporteisen - ploegen wedstrijd: het zo snel en goed moge lijk inrichten van een kamp op de zandverstuiving - materiaal schoon maken. Woensdag op de fiets naar de Hoge Veluwe - groepsbespreking. Donderdag en Vrijdag: trektocht op de fiets naar Arnhem - kamp inrichten - bezoek o.a. aan de stad, Openlucht Museum en aan een der fabrieken van de AKU - zwemmen - vrijdagmiddag terug - materiaal schoonmaken - ge zellige afscheidsavond. Zaterdag Kamp in orde maken - naar huis. Alvorens wij huiswaarts zouden keren, werden er 3 van de 5 uitgerukte patrouilles gecontroleerd. Hierbij werden geen narigheden of onregelmatig heden geconstateerd. Ondanks de hitte was het tempo vrij hoog. De knapen en de patrouilleleiders, met wie wij enkele woorden wisselden, waren op gewekt, al vroegen enkelen wel hoeveel kilometers er nog afgelegd moesten worden of hoeveel uren er nog te lopen waren. Eén der patrouilles had het grote voorrecht om drie allerliefste jongedames te ontmoeten. Hier lag het tempo (van de mars dan!) iets lager. Zeer verklaarbaar overigens! Ook toon de deze ploeg het juiste saamhorigheidsgevoel, want van enige onderlinge jaloezie was geen sprake. En dat met drie meisjes en zes jonge knapen! Zij waren wat blij dat de „controleurs" gauw ver dwenen. Of de ontmoeting geënsceneerd was of toevallig, is ons niet bekend In elk geval was het geen overtreding van enig kampvoorschrift. En zo mochten wij constateren, dat er in het kamp Amerongen een programma werd afgewerkt, dat een wezenlijke bijdrage kan leveren tot de juiste karaktervorming van onze bedrijfsschoolleerlingen. Een programma, waarin enkele vrij zware opgaven verwerkt waren, die soms door slechte weersomstan digheden nog zwaarder werden. Des te groter kan dan de voldoening zijn én voor de jongens én voor de kampstaf als een en ander toch naar wens verloopt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 10