snW Kwhemm iWW* Een nuttig gebouw U BENT PERSOONLIJK BELAST MET UW VEILIG WERKEN! 9 (^)NIEUWS VEIUICHEIDIBRIL J Sinds de inbedrijfstelling van de gegraven dokken 6 en 7 is gebleken, dat dringend behoefte bestond aan een was- en kleedlokaal ten dienste van de bemanningen van de in bovengenoemde dokken opgenomen schepen. In Dokkantoor Oost werden als tijdelijke voorziening enige W.C.'s voor de schepelingen beschikbaar gesteld. Maar nu is een definitieve oplossing gevonden en als resultaat daarvan is sinds korte tijd bij de kop van de dokken 6 en 7 een gebouwtje te zien, dat daar in vier maanden tijd werd gebouwd. Het is een douche- en toilettengebouw en het eerste van dit soort op ons bedrijf. Wel bevinden zich hier en daar enkele toiletten, maar een alleenstaand gebouw met douche-gelegenheid, uitsluitend en alleen toegankelijk voor schepelingen was er nog niet. De hoofdafmetingen van deze „bungalow" zijn: lengte 13.50 meter, breedte 8 meter en hoogte 3.20 meter. Er is een apart gedeelte voor dames, voor officieren en voor bemanningsleden, elk met een eigen ingang. In de damesafdeling vindt men 2 W.C.'s en 1 douche, in het officiersgedeelte zijn 3 W.C.'s, 2 douches en 2 urinoirs. In de bemanningsruimte bevinden zich 3 W.C.'s, 6 douches en 3 urinoirs. Enkele wasbakken zijn voor zien van een koud- en warmwaterkraan. Het geheel is gebouwd door de firma J. K. Simon onder directie van onze Bouwafdeling-Bedrijfsdienst. Het ontwerp werd ge maakt door deze afdeling. Dat dit fraaie gebouwtje inderdaad aan zijn doel be antwoordt, blijkt uit het feit, dat het onmiddellijk na de indienststelling per etmaal bezoek ontving van ongeveer 90 zeevarenden. „Met koken onder het vlak, vreemd voor werp in rechteroog gesprongen". En dan staan er in zo'n rapport van de Genees kundige Dienst de volgende vragen: Droeg getroffene beschermingsmiddelen? Zo ja, welke? Een bril is dan het ant woord. Bij veiligheidsinspecteurs gaat dan ergens een rood lampje branden. Teken van een onveilige situatie! Waarom? „Getroffene" droeg die bril wel, maar op het voorhoofd. Het slachtoffer heeft dan nog niet eens gejokt; alleen had hij deze bril voor zijn kijkers moeten dragen. „Meneer", zei een andere vakman, „ik doe dit werk al drieentwintig jaar en ik ben nog nooit voor zo iets bij die „witte leg- hoorns" geweest. Met die „witte leg- hoorns", bedoelde hij de verplegers van de Medische Dienst. Zeker vanwege hun witte jassen. Zo ziet u, u bent persoonlijk belast met uw veilig werken, weet uw Victor.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 11