Kunst kopen en bezitten Fotowedstrijd 1961 (^NIEUWS 10 Er is thans een zeer bijzondere mogelijkheid om u het kopen van kunst gemakkelijker te maken. Die mogelijkheid is geopend door het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Het gaat hier om een subsidie, dat nu eens niet aan anderen wordt gegeven, maar aan u, als u een kunstwerk van een nu levende Nederlandse kunstenaar koopt. In het hele land worden tentoonstellingen gehou den, waarvoor die subsidieregeling geldt. Het zal alweer de krant zijn of het aanplakbiljet, die u ver tellen waar en wanneer er zo'n tentoonstelling is. Koopt u daar nu een schilderij (ook op papier, dus gouaches of aquarellen), een tekening, een grafisch werk (dat kan een steendruk zijn, een ets, een gravure of een houtsnede) of een stukje beeld houwwerk, dan krijgt u van het Rijk een percen tage van de aankoopsom cadeau. De regeling werkt als volgt: U gaat naar een der gelijke tentoonstelling en koopt een werk. Dan hoeft u niet de gehele prijs te betalen als het ten minste kost tussen de 30 en 1250 gulden. Het Rijk betaalt n.l. een gedeelte van de aankoopsom en niet zo weinig ook. Bij prijzen tot 200 gulden scheelt het u ongeveer 30 procent en dat loopt dan op tot wel 50 procent oftewel de helft, bij 400 gulden en na de 600 gulden gaat het weer wat zakken, b.v. als u een schilderij koopt van 700 gulden betaalt u 420 gulden. Boven de 1250 gulden moet u het zelf betalen en het is wel duidelijk waarom: het gaat er niet om, een kunstverzamelaar van u te maken, maar iemand die kunst bezit en dat is heel wat anders. Kijken we aan de andere kant van de schaal, dan zien we dat u b.v. voor een prent van 60 gulden maar 42 gulden hoeft te betalen en voor een bron zen beeldje van 200 gulden slechts 140 gulden. U hoeft verder niets anders te doen dan een ver klaring te tekenen die u wordt voorgelegd, waarin u belooft, dat u het werk niet binnen vijf jaar van de hand doet en als u dat met alle geweld toch wilt, dan moet u daarvoor toestemming vragen aan de Staatssecretaris. Die moet u dan dus een briefje schrijven; hij werkt in Den Haag en het briefje zal hem dus best bereiken als u er alleen maar Staatssecretaris van O. K. en W., Den Haag opzet. Overigens gaat u dat natuurlijk helemaal niet doen, want u wilde het voor uzelf hebben, om er zelf mee te leven. Voor ieder van de gesubsidieerde tentoonstellin gen is een bepaald bedrag aan subsidies beschikbaar en het gaat zo: wie het eerst komt, het eerst maalt. Mocht u zo'n gesubsidieerde tentoonstelling ner gens kunnen ontdekken, bel dan b.v. eens even op of schrijf een briefje naar de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars, Keizersgracht 609, Amster- dam-C., telefoon 0 20 - 3 77 61. Maar waarschijnlijk weet men het ook wel in het dichtstbijzijnde museum. PIERRE JANSSEN. Op verzoek heeft de afdeling Fotografie van de Personeelsvereniging besloten de inleveringsdatum van de uitgeschreven fotowedstrijd voor werk nemers van ons bedrijf te verschuiven naar 15 november 1961. Zoals reeds vermeld in het juli-nummer van het W.F.-Nieuws kunnen er zwart-wit foto's en kleu rendia's worden ingezonden tot een maximum van 3 stuks per inzender (zwart-wit foto's mi nimum formaat 9 x 14 cm.). Voor beide soorten worden drie prijzen uitge loofd, bestaande uit waardebonnen of artikelen. Het onderwerp is „Vakantie" en dit in de meest uitgebreide en algemene zin. De beoordeling zal geschieden door een jury, die is samengesteld uit amateur-fotografen (geen werknemers van W.F.). Over de einduitslag, die bindend is, kan geen correspondentie worden ge voerd. De ingezonden foto's moeten duidelijk voorzien zijn van naam en adres van de inzender. De uiterste datum van inzending is dus: 15 november 1961. De uitslag zal in het W..F.-Nieuws worden be kendgemaakt. Voor de inzenders van kleurendia's zal op een nader te bepalen datum een projectie-avond worden gehouden. Leden van de afdeling Fotografie zijn van deel neming aan deze wedstrijd uitgesloten. Inzending: In gesloten enveloppe. Op de buitenzijde vermelden: Fotowedstrijd 1961. Aan Redactie W.F.-Nieuws, Sociale Zaken. Ingezonden foto's en dia's worden uiterlijk an derhalve maand na de sluitingsdatum terugge zonden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 12