W.F.- bedrijfspraalwagen eerste prijs -☆ 11 (JJ|) NIEUWS Mttfflï „Het is nog steeds gelukt een afwisselende voor stelling van ons bedrijf te ontwerpen en te reali seren om daarmede in het Rotterdamse bloemen corso (en andere soortgelijke manifestaties) onze werf te vertegenwoordigen. Op 19 augustus reed wederom een praalwagen, nu getrokken door een zeer kleine traktor, in Rotter dam mede. Dat ons pogen - een kunstzinnige voor stelling van W.F. te geven - met een eerste prijs werd beloond is bijzonder prettig. Het ontwerp is in samenwerking met de heer F. Vogel, die tevens de bloemmotieven aanbracht, tot standgekomen. Bij het opbouwen hebben en kele leden van het garagepersoneel zich ook nu weer bijzonder ingespannen om er iets goeds van te maken. Het zijn wel altijd spannende momenten als de jury met arendsblikken de deelnemende wagens van a tot z komt bestuderen en de tijd, die men dan nog moet wachten, alvorens de uitslag bekend gemaakt wordt, schijnt eindeloos. Het was jammer, dat het weer absoluut tegen werkte. De zon zou er meer kleur aan hebben ge geven, maar die was blijkbaar voor een verre en langdurige vakantieperiode buitenslands", aldus vertelde de heer P. Rietveld. Over de praalwagen zei hij: „Drie voorstevens ge ven een symbolische voorstelling van het reparatie- en nieuwbouwwerk. Met sterke trossen liggen ze gemeerd aan echte bolders. Een kraan torst het be kende W.F.-embleem (middellijn 1 meter), dat ge heel uit bloemen bestaat. Een lasser is op de wagen bezig aan een werkstuk. Op de platte wagen liggen de blauw-glimmende staalkrullen uit de machinefabriek. Met fantasie en improvisatie is veel te bereiken. De kleine traktor is eveneens versierd en draagt twee kleine voor stevens. Dit kleine en lichte voertuig plaatste ons voor extra moeilijkheden, die van te voren bekeken moesten worden. Hoe zou het nl. gaan als men een hellende rijweg afging? Voorzichtigheidshalve hebben wij een hou ten wielrem aangebracht en verborgen opgesteld. De lasser kon dan ingrijpen zodra het nodig zou zijn. Alles ging echter prima. Ook tegen de tunnel helling óp. Alleen die regenbuienDat was bepaald onprettig." Tot zover de heer Rietveld, die ook nu weer bijzon der ingenomen was met zijn eerste prijs. Het was niet alleen de jury, die het werk van W.F. hoog aansloeg, maar ook door het publiek werd meermalen in waarderende bewoordingen over de W.F.-praalwagen gesproken. Dit vertrouwde mij één onzer werknemers toe, die zich op verschei dene plaatsen tussen de toeschouwers had opge houden. Het had hem bijzonder veel genoegen ge daan zulke uitspraken te vernemen. De redactie wenst ontwerpers en bouwers geluk met de verworven prijs en veel inspiratie voor de volgende keer, want het lijkt geen gemakkelijke opgave steeds weer iets nieuws te creëren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 13