Voor de echtgenoten van onze werknemers Helpt de blinden (^NIEUWS 12 Ieder jaar organiseert de stichting „Commissie huis houdelijke en gezinsvoorlichting", een propaganda- avond en een serie cursussen, die in het W.F.- nieuws worden aangekondigd. Het leek ons een goed idee, om bij wijze van proef neming ook eens een cursus voor de echtgenoten van onze werknemers te organiseren. Omdat de feestdagen altijd weer vlugger voor de deur staan dan we denken, leek het ons aardig om Makker weet gij wat 't is in het donker te zijn. Geen licht te zien en geen zonneschijn, Maar tastend de weg in je leven te vinden. Je vrouw niet te zien, je kinderen, je vrinden, Afhankelijk van de hulp van andere mensen, Afhankelijk, terwijl je graag anders zou wensen. Neen makker, jij weet niet wat of dit is. Omdat je het licht in je ogen niet mist. Jij ziet steeds de zon, het licht en de lucht. Jij ziet vrouw en kind, dus jij hebt geluk. Jij ziet steeds de vogels, de bomen, de bloemen. JU ziet al wat mooi is, te veel om te noemen, Maar velen van ons zien dit niet kameraad. Zij leven in 't donker in huis en op straat. Zij gaan door de wereld geleid door n hond. Maar jij hebt goede ogen en kijkt in het rond. Daarom kameraad is het niet goed. Dat men steeds minder aan de blindenpot doet. Want hulp aan de blinden moet men nooit vergeten. Dat is naar ik meen een zaak van eer en geweten. Als men deze gaven steeds minderen ziet. Dan moeten we ons schamen, is het waar of niet? Want als je de hulp aan de blinden verzaakt. Dan zit iets niet goed bij je, snap je dat maat? Daarom makkers, kijkt elkander eens aan En pakt beter de hulp aan blinden weer aan. Een gave hoe klein ook van ons allemaal. Voortaan iedere week, dat is betere taal. Want geluk om te zien, begrijp goed kameraad. Is meer dan die gaven iedere week waard. Dus vrienden wij vertrouwen en rekenen er op, Dat voortaan niet te vergeefs bij je aan wordt geklopt. G. Sterkman. met een cursus „geschenken maken", te beginnen. Wat u allemaal kunt maken is niet in één regel weer te geven. Het plaatje dat de fotograaf maakte, toont u in ieder geval enkele dingen. Wat u wilt gaan doen, kunt u zelf bepalen op de voorlichtingsavond, die hiervoor gehouden wordt op woensdagavond 4 oktober om 8 uur in de kantine van het Hoofdkantoor op de werf te Schiedam. Op deze avond kunt u zich opgeven voor deze cursus. U hoort er dan ter plaatse meer van. Het bedrag dat u voor de cursus moet betalen komt op 2,voor 5 lessen, het kopje thee is hierbij inbegrepen. Heeft u kinderen, die nog niet op de kleuterschool zijn, dan hoort u op de propaganda- avond tevens waar u die kinderen in de tijd van kwart voor 2 tot kwart voor 4 kunt laten. Het zal prettig zijn om op 4 oktober kennis te maken met vele echtgenoten van W.F.-werknemers. MEJ. ERASMUS.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 14