Verzekeringen IN MEMORIAM Voetba Iwedstrijden in Heidebad" Willy Wilton-Fonds Nationale reclasseringsdag 1961 30 september 13 (^)NIEUWS Als uitgave van de Stichting Nederlandse Huis- houdraad (N.H.R.) is verschenen het boekje: Ver zekeringen (door Mr. M. Buys). Dit, wat aanschaf betreft, zeer goedkope boekje zou in ieder huisge zin in de boekenkast moeten staan. Niet om daar alleen maar te verblijven, doch om dikwijls geraad pleegd te kunnen worden. Het is het beslist waard. Vrijwel alles wat een huisgezin (zowel de ouders als de oudere kinderen) dient te weten over dit uitgebreide en moeilijke onderwerp staat er „popu lair" in beschreven: kort en duidelijk. Aan vele aspecten van het begrip „Verzekeringen" wordt aandacht geschonken. Achtereenvolgens worden behandeld: levensverze keringen en schadeverzekeringen in de meest voor komende vormen. Aan de betekenis van de ver schillende verzekeringen voor de gezinshuishouding is een belangrijke plaats ingeruimd, terwijl ten slotte een opgave van enkele premies enig inzicht kan geven van te verwachten kosten. Met dit werkje heeft de N.H.R. (Anna Paulowna- plein 7 te 's-Gravenhage) een duidelijke en waar devolle brochure aan de reeds verschenen reeks toegevoegd. Redactie. 12-8-1961: M. SJOUKEN - 39-jarig dienst verband als onderbaas Dwars- helling (oud-werknemer). 14-8-1961: J. STOKHOF - 20-jarig dienst verband als aanpikker. 18-8-1961: J. J. KORTLAND - 35-jarig dienstverband als kraandrijver (oud-werknemer). 22-8-1961: C. W. D. DROOGER - 18-jarig dienstverband als draaier oud-werknemer) 2-9-1961: H. TER MATEN - 19-jarig dienstverband als poetser (oud-werknemer) Ontvangen: 8,40 N.N. 42,10 N.N. Opbrengst foto's. Uitgaven: In het 2e kwartaal 1961 werd aan diverse kruis verenigingen 1.956,75 betaald voor verleende gezinshulp. In de maand juli werd aan 82 leden van ons per soneel in totaal 2.755,47 uitgekeerd. Op 13 juli, 3 en 10 augustus werden in het vakan tiecentrum „Heidebad" voetbalwedstrijden gespeeld tussen de gasten en de „Shell-Bedrijfsschool". Van deze gebeurtenissen is een muzikaal verslag geschreven door D. E. Claassen op de wijs van het overbekende: Hup, Holland, hup. Niet minder dan 49 coupletten met refrein! Een reuze „dichtwerk"! Voor W.F.-werknemers die hebben meegespeeld en voor andere gasten uit die periode, ligt een exemplaar beschikbaar bij de redaktie W.F.- Nieuws Zolang de voorraad strekt. Redactie. Reclasseren is opnieuw classeren. Een plaats geven aan iemand, omdat hij thuis hoort in het grote levensverband en omdat hij op die plaats na het ondergaan van zijn straf - principieel gezien - het volste recht heeft. Dr. J. van der Grient, inspecteur van het gevangeniswezen, in: „Woord en beeld in de reclassering".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 15