RmjïjEluuisËü „Koek en zopie bij een afscheid VERKEERSTIP VAN DE A.N.W.B. De Uitrit €munf)onacr Ijctpi ccnlocl I tco.cn öorst een .out» ftlarc." Proost Jan! lik' mensen ic* I II not) otlc prettige tare int. (^|)NIEUWS 14 Op 31 augustus verliet de heer J. A. M. Meeuwsen, constructeur-groepsleider, onze dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Zijn groep, hoewel wetende, dat hij weinig gesteld is op openbaar vertoon, wilde dit afscheid toch niet zonder meer laten voorbijgaan. Snode plannen wer den gesmeed, waarbij enkele gezonde eigenschap pen van de heer Meeuwsen extra belicht zouden worden. Op de laatste morgen sprak de heer Roukema een kort maar hartelijk afscheidswoord en overhandig de enkele geschenken. Op de foto kan men de unieke koek (meer dan 1 meter lang), de gevulde fles (geen water!) en de oorkonde zien, die de vertrekkende heeft ontvangen. Ook wij wensen - mét de heer Roukema - de heer Meeuwsen nog vele gezonde en prettige jaren toe en nog meer succes met zijn hobby: postzegels- verzamelen. Of u nu automobilist, bromfietser of fietser bent, u moet steeds op lettend zijn ais u een uitrit uitkomt of deze oprijdt. Ais een naderende auto plotseling moet afremmen omdat u zich in de verkeersstroom mengt, kan een verkeersgevaarlijke situatie op de rijweg ontstaan. De wet zegt dat het verkeer op de openbare weg niet mag worden gehinderd doordat het bijvoorbeeld door een auto die een uitrit uit komt plotseling verrast wordt. Vooral wanneer langs het trottoir naast de uitrit wagens geparkeerd staan is het uitzicht op het naderend rij- verkeer slecht en de kans dat u een fietser of auto aanrijdt is dan niet gering. Om dit te vermijden raadt de A.N.W.B. u aan iemand, bv. uw medepassagier, vooruit te sturen. Hij of zij kan u dan aanwijzingen geven of de weg wel dan niet vrij is. Uit de wettelijke bepaling dat het overige verkeer niet mag worden gehinderd blijkt, dat de voetgangers niet altijd ondergeschikt zijn aan voertuigen. Meestal moet u bij het binnenrijden of verlaten van een uitrit het trottoir, het domein van de voetganger, kruisen. Indien een automobilist ook dan niet met de grootste behoedzaamheid te werk gaat, lopen voetgangers het risico naast zich opeens een voertuig te zien opduiken en er misschien door te worden aangereden. Ook de fietser of bromfietser die een uitrit verlaat of deze ingaat moet de grootste voorzichtigheid betrachten. Laat de voetgangers eerst rustig passeren en kruis dan pas het trottoir. Koek en zopie Voetgangers en rij. verkeer mogen niet worden GEHINDERD en hebben dus ook VOORRANG 5821 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 16