VERENIGING Afdeling biljarten Afdeling fotografie (^NIEUWS 22 Onze vereniging kreeg het droe vige bericht, dat na een langdurig lijden, is overleden ons lid de heer Johannes Stokhof in de ouderdom van 65 jaar. Wij verliezen in hem een trouw en sportief lid, die mede door zijn grote bescheidenheid vele vrienden had verworven. Onze gedachten gaan allereerst uit naar zijn vrouw en kinderen, die hierdoor het meest zijn ge troffen. Moge de tijd hen helpen dit ver lies te doen verzachten. In onze vereniging zal zijn nage dachtenis in ere blijven. Het Bestuur. 1) Bestuur: Voorzitter - Hr. A. Haas Secretaris - Hr. K. U. E. Svensson Penningmeester - Hr. A. Engels 2e Secretaresse - Mej. M. Korpel Commissaris - Hr. C. W. P. C. de Koning. Het dagelijks bestuur wordt ge vormd door de heren Haas, Engels en Svensson. 2) Lokaliteit: In afwijking van voorgaande ja ren heeft de afdeling Fotografie thans de beschikking gekregen over een betere lokaliteit, nl. de Cantine van de Bedrijfsschool. De clubavonden worden zoals ge woonlijk op maandagavond 1 x per veertien dagen gehouden, met uitzondering van de volgende avonden, zoals op het programma vermeld: 3 januari 1962 - woensdagavond 25 april 1962 - woensdagavond 3) Programma: Rekening houdende met de wen sen van de leden, geuit op de jaar vergadering van 19 juni 1961, is het programma van het komende verenigingsjaar opgesteld. Hieruit blijkt, dat in het komende seizoen zowel aandacht aan de zwart-wit- als aan de kleurenfoto grafie wordt besteed. Tevens zijn 2 avonden voor de smalfilm-lief hebbers ingelast. Vanzelfsprekend heeft dit pro gramma alleen kans van slagen in dien alle leden steeds deelnemen aan de aangekondigde wedstrijden en werkavonden. 4) Bond van Nederlandse Ama teurfotografen Verenigingen: Zoals besproken op de jaarverga dering heeft onze vereniging zich aangesloten bij de Bond van Ne derlandse Amateurfotografen Ver., hetgeen betekent, dat de leden in geschreven staan bij genoemde Bond. De voordelen die als vereniging hieruit getrokken kunnen worden, zijn: a) Beschikking over rondzend- collecties, zowel zwart-wit foto's als kleurendia's. b) Hulp bij het jureren van wed strijdfoto's en dia's. c) Contact met andere foto-clubs. d) Mogelijkheid tot het meedoen aan landelijke en internationale f oto-wedstrij den. e) Grotere keuze in het aantrek ken van deskundige sprekers. f) Reductie op verzekering van foto-apparatuur. g) Reductie op abonnement van maandblad „FOTO". Uiteraard is de vereniging hier voor een contributie verschuldigd, welke 2,per jaar per lid be draagt. Deze contributie wordt be streden uit de verenigingskas. 5) Aan de Vereniging toebeho rende en de leden ter beschikking staande apparatuur: De kosten voor het lenen van deze apparatuur bedragen: a) Vergrotingsapparaat en ontwik- keltank 0,25 per dag b) 8 mm Filmprojector 1,50 per dag c) Kleinbeeld dia-projector 1,50 per dag Voor het huren van bovenstaande apparatuur gedurende een week einde, betaalt men 0,50 extra. d) Smalfilmcamera (8 mm) 3,per week e) Kleinbeeld camera 1,50 per week 6) Programma van de clubavonden voor het ver enigingsjaar 1961/1962, welke om de 14 dagen des avonds 8 uur in de cantine van de Bedrijfsschool worden gehouden: 12-9-61 - Openingsavond De heer Verhey-Pols, voorzitter van de Amateur-Fotografen Ver., Vlaardingen, heeft het seizoen ge opend met het vertonen van door hem gemaakte dia's en zwart-wit foto's. Wat deze avond betreft, kunnen wij terugzien op een zeer geslaag de bijeenkomst. 25-9-61 - IVedstrijdavond Dia's met als onderwerp „Vakan tie". 9-10-61 - Demonstratie-avond over Portretfotografie. Mej. Eysten uit Amsterdam heeft zich beschikbaar gesteld om voor onze vereniging een korte toelich ting te geven op portretfotografie, gevolgd door een demonstratie. 23-10-61 - Wedstrijdavond Zwart-wit foto's met als onder werp „Straattafereel". 6-11-61 - Werkavond Het vergroten en afwerken van enkele negatieven, die tijdens de demonstratie-avond van portretfo tografie op 9-10-61 gemaakt zijn. 20-11-61 - Voorlichtingsavond De heer Teubel uit Dordrecht, Consul van de Bond van Neder landse Amateurfotografen Ver. bespreekt een collectie van zijn foto's, gemaakt gedurende zijn loopbaan als amateur-fotograaf. 4-12-61 - Wedstrijdavond Zwart-wit foto's met als titel „Schoenen". 18-12-61 - Wedstrijdavond Kleurendia's met als onderwerp „Herfst". 3-1-62 - (woensdag) Filmavond Als gast-spreker zal de heer Dre- wes eigen werk vertonen en toe lichten. 15-1-62 - Wedstrijdavond Onderwerp vrij, het moet echter een table-top opname zijn. 29-1-62 - Werkavond Het zelf opbouwen en fotografe ren van een „Stilleven". 12-2-62 - Filmavond Op deze avond zullen films wor den vertoond, opgenomen door enkele leden van onze fotoclub. 26-2-62 - Wedstrijdavond Zwart-wit foto's, onderwerp vrij. 12-3-62 - Wedstrijdavond

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 24