llArmagnac,, trekt veel belangstelling Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam 1 ((J|)NIEUWS De „Armagnac" is op zaterdag 16 september voor bezichtiging toegankelijk geweest. Bijna 3000 be- zoekkaarten (voor 2 personen) werden aangevraagd en uitgereikt. Dit betekende dus dat het dubbele aantal bezoekers verwacht mocht worden. Het uitzonderlijk mooie weer heeft het bezoek ze ker beïnvloed, want van 9 uur tot pl.m. 2.30 uur is het een komen en gaan geweest. Dienstdoende le den van de Beveiligingsdienst spraken van een zeer drukke opkomst. Nergens echter zijn opstop pingen voorgekomen, want om het half uur werd een nieuwe groep op de werf toegelaten. Vele jonge mensen stelden belang in het werk van hun familieleden en andere W.F.-werknemers, die een aandeel hebben gehad in de bouw van dit schip. En de „Armagnac" is de moeite waard om bekeken te worden. Dat op een groot zeeschip enkele jongelui wel eens wilden „verdwalen" is begrijpelijk, maar dit werd niet toegestaan. Zij werden al spoedig op het rechte pad teruggebracht. De brug stond „hevig" in de belangstelling en wie het geluk had een insider te kunnen praaien, kon zijn kennis omtrent navigatie enz. enigszins uit breiden. Men had op deze plaats ook een schitte rend uitzicht over de omgeving en kreeg er een goed idee van de lengte van de „Armagnac". De grap met de „wensput" mag wel geslaagd he ten. Bij een of andere afsluiter stond een bordje met het opschrift: „Wensput. Werp hier een muntstuk in en doe een wensEn er lagen muntstukjes inDe meeste bezoekers zeiden ech ter: „Dat is lokgeld!" en liepen „wensende" door. In de kantine waar de koffie werd aangeboden heerste een vrolijke drukte, maar het bedienend personeel had geen onoverkomelijke moeilijkheden. Hier had onze Bedrijfsschool een kleine stand in gericht. Jong en oud hadden er veel belangstelling voor. Omstreeks half drie was de normale zaterdagse toestand op de werf teruggekeerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 3