Twee Koninklijke onderscheidingen uitgereikt 19 jubilarissen ontvangen het W.F.-goud (JJ|)NIEUWS 2 Loco-burgemeester Sabel reikt de onderscheidingen uit, links aan de heer Van Gog, rechts aan de heer Termijn. In de reeks maandelijkse jubileumvieringen was die op 25 augustus een zeer bijzondere. Negentien W.F.-jubilarissen werden gehul digd en 19 maal heeft Ir. B. Wilton, naast de gratificatie en het diploma, het gouden W.F.-insigne uitgereikt. Bij deze grote groep waren twee werknemers, die hun 40-jarig jubileum vierden. De overige 17 waren 25 jaar in dienst van het bedrijf. Na de hul diging werd aan de twee eerstgenoemde ju bilarissen (de heren H. van Gog en T. Termijn) de Eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, door de loco-burgemeester van Schiedam - de heer H. Sabel - uitgereikt. Hierop komen wij in dit verslag nader terug. In zijn speech koos Ir. Wilton de uit de ge schiedenis alombekende Antonie Leeuwen hoek als uitgangspunt. Deze lakenkoopman besteedde al zijn vrije tijd aan het vervaar digen en verbeteren van microscopen. Mede daardoor werd hij wereldberoemd. Waarom deed hij deze arbeid, die niemand hem had opgedragen? Gelukkig zijn er altijd en overal mensen, die hun werk - of het nu een opgedragen of vrijwillige taak is - met élan en volledige inzet van hun persoon uitvoeren. Zij zijn dan voor het nageslacht vaak de weg wijzers. Na deze inleiding memoreerde spreker de grote vooruitgang in het maatschappelijk bestel in vergelijking met de tijd, dat deze

Wilton Fijenoord Nieuws | 1961 | | pagina 4